Antonín česká mince

Oslavte krásné české jméno pomocí medaile

Česká jména jsou jedinečná a krásná. Ať už jste však nositeli typického českého, nebo nějakého mezinárodně užívaného jména, je to něco, co vás provází po celý život. Obvykle je to první slovo, které se dítě naučí rozeznávat – ten láskyplný zvuk od rodičů.

Právě proto jsou překrásným dárkem zlaté medaile s motivem jména. Hodí se na narozeniny, svátek, jako dárek pro novorozence, k promoci, svatbě, životnímu jubileu a spoustě dalších příležitostí. Obce nebo různé organizace mohou medaile využít také jako významné ocenění pro zasloužilé občany, klíčové pracovníky, významné partnery apod. Dají se vyrobit nejen s motivem jména, ale rovnou jména a příjmení.

Zlatá medaile je hodnotným dárkem

Díky vyrytému jménu či jménu a příjmení je taková medaile dárkem s osobním dotykem. Zároveň ale nejde o bezcennou hloupost. Zlato vždycky mělo a bude mít svou hodnotu, která v dlouhodobém hledisku stabilně roste. Medaile vyrábí Pražská mincovna, a to v cyklu Jména českého kalendáře. Každá z nich má průměr 20 mm, váží jen 3,49 g a dodává se v dárkové krabičce spolu s certifikátem od Státní tiskárny cenin s.p. Je vyrobena ze zlata o ryzosti 23,66 karátů. Je to drobný dárek vysoké hodnoty.

Královský, ale cenově dostupný dar

Pokud se rozhodnete pro variantu jména a příjmení, na líci najdete příjmení a na rubu jméno. Obě plochy jsou leštěné, mají zrcadlový lesk a najdete na nich lípový lístek. Na líci je dále česká puncovní značka, na rubu výrobní značka mincovny PMI.

Medaile se dá mimochodem pořídit i ve variantě ze stříbra, která je levnější. Jde o stříbro o ryzosti 999/1000, velikost zůstává stejná a hmotnost je 13 g. Obě volby jsou moc pěkné, jde o hodnotný dar, který udělá dobrý dojem. Záleží na obdarovaném, jak s ním bude chtít naložit. Může si ho vystavit, nebo schovat do šuplíku a zlato později zpeněžit.

Zdroj obrázků: ceska-jmena.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.