koně_PR-cz

Láska ke koním se může zrodit už v dětství

Ježdění na koni je v dnešní době velké hobby. Ti, co mu propadli, vědí, že to není jednoduchý koníček hlavně kvůli časové náročnosti. Hodně lidí lásce ke koním podlehne už v dětství, nejčastěji v mladším školním věku. Děti však jezdí na ponících klidně i od tří let. Pokud máte ke koním blízko, určitě je budou milovat i vaše děti. 

Jednorožci, poníci i koně

Někdy to začíná pohádkami o jednorožcích. Děti milují trička, samolepky, batůžky, omalovánky a vše, co s tematikou jednorožců souvisí. Jakmile dítě přijde do školky či školy, přesunuje se láska k poníkům a můžete dítě přihlásit do jezdeckého kroužku. Dítě má dostatek pohybu, je na čerstvém vzduchu a učí se zodpovědnosti i péči o zvířata. Pokud máte jezdecký oddíl blízko bydliště, stačí i už jen chytit se ohlávky a pořídit jezdeckou výbavu, tedy jezdecké boty, helmu, bezpečnostní vestu a rukavice.  

Mami, já chci poníka

Větu: „Mami, já chci poníka!“, slyšela celá řada rodičů. Pokud vám děti nedají s touto prosbou pokoj, můžete jim alespoň částečně jejich sen splnit. V mnoha místech republiky existují jezdecké školky, školy a kluby, kde se děti učí na ponících i koních jezdit. Ježdění na koni děti vede k disciplíně a vnese jim řád i empatii do života. Často se kvůli sjednocení časových aktivit propojí láska ke koním mezi rodiči a dětmi. Zatímco děti jezdí na ponících, dospělí se mohou projet na koních z jízdárny. 

Děti mohou na ponících i koních také závodit

Do Pony školy i jízdárny děti dochází klidně i třikrát týdně. Čím více děti jezdí, tím je to pro ně lepší, obzvlášť pokud chtějí závodit. Je to sice trochu finančně náročný koníček, ale děti to ohromně baví. Děti se kromě jízdy na koních učí o zvířata i pečovat. Naučí se je umět postrojit, osedlat, vyhřebelcovat nebo jim vyčistit kopýtka. Péči o koně zvládnou i malý školáci. Lásce ke koním se učí od malička, kdy se snadno překonává strach a pak se nebojí vzít do ruky ani velkou koňskou nohu.

Láska ke koním

V současné době se učí děti jízdě na koni nejčastěji od pěti let. Mohou se zabývat rekreačním ježděním, drezurou i parkurovým ježděním. Záleží na tom, co se stane jejich srdeční záležitostí. Existuje mnoho dětských příměstských táborů nebo letních pobytových táborů i jezdeckých závodů. Přirozená komunikace s koňmi umožní dětem i dospělým zdokonalovat se v jezdeckém sportu a prohlubovat lásku ke koním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.