Lyžování v Evropě

Kam v Evropě na lyže? Možností je celá řada

Zima je v plném proudu a podmínky pro lyžování jsou ve většině lyžařských středisek ideální. Kam se po Evropě na svahy vypravit? Máme pro vás několik tipů a nezapomněli jsme ani na tuzemsko.

I v Česku si můžete dobře zalyžovat

Po České republice je celá řada menších i větších lyžařských areálů. Ty menší jsou ideální k tomu, abyste naučili lyžovat své ratolesti, na těch větších si lyžování naplno užijí i nejzkušenější. Na Šumavě můžeme doporučit lyžařský areál Zadov. Zdánlivě nenápadný areál u Churáňova patří k těm vůbec nejpopulárnějším z celé Šumavy. Areál se postupně rozvíjí, a tak vás na svah vyveze pohodlná čtyřmístná lanová dráha. K dispozici jsou ale i lyžařské vleky nebo pohyblivý koberec pro nejmenší.

Tip: Zjistili jste, že vaše děti přes léto vyrostly natolik, že už jim jsou lyže i lyžáky malé? Nevěste hlavu, s novým vybavením pomůže půjčka. Na svahy byste rozhodně neměli jet s nevyhovující výbavou. Pokud jde o zimní sporty, na kompromisy zkrátka není prostor. Vybavení musí být kvalitní a bezpečné.

V Krkonoších je nabídka areálů pochopitelně nejširší. Kromě dobře známého Špindlerova Mlýna můžeme doporučit také Pec pod Sněžkou (SkiResort Černá hora) a Janské Lázně (totožný skiareál).

V Beskydech nelze opomenout skiareál Bílá, který se těší velké popularitě. A protože jsme již zmínili skiareály na jihu, severu i východě republiky, pro úplnost přidáme ještě skiareál Klínovec, který naopak najdete na západě v Krušných horách. Na lyžaře ze všech koutů republiky pak narazíte v samotném středu našeho státu – potkávají se v menších lyžařských areálech na Vysočině.

Rakousko a Itálie – to nejlepší lyžování dostupné autem

Toužíte-li po maximálním komfortu a krásných širokých sjezdovkách, které přitom nejsou od Česka příliš daleko, pravděpodobně zamíříte na svahy do rakouských a italských Alp. Skvělých lyžařských areálů bychom zde napočítali desítky. Těžko přitom doporučit některé konkrétní – zpravidla platí, že rodiny vyzkoušejí několik areálů, až si nakonec jeden oblíbí – do něj se pak vracejí.

Zmínit ale můžeme krásné svahy v historické italské obci Madonna di Campiglio nebo vyhlášený rakouský Kitzbühel.

Dokonalé lyžování za lepší cenu? Zkuste Slovensko či Slovinsko

Hledáte-li nadprůměrně kvalitní lyžařský areál, neignorujte Slovensko. Tatry jsou dostatečně vysoké a rozsáhlé na to, aby mohly nabídnout bohatou sněhovou nadílku a prostorné sjezdovky. Doporučit můžeme lyžařský areál Jasná, který dokáže směle konkurovat těm nejlepším alpským střediskům. Kromě toho nebudete mít problémy s jazykovou bariérou, srdeční Slováci vám vždy vykouzlí úsměv na tváři.

Jestliže trváte na Alpách, skrytým tipem může být trochu opomíjené Slovinsko. Zkuste vyhlášený skiareál Krvavec. Pokud vás neodradí v češtině trochu hrůzostrašně znějící název, věřte, že si užijete dokonalé lyžování za rozumnou cenu v areálu, který je označován za nejlepší slovinský.

Zdroj obrázku: Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.