Sportování v zimě

Jak přes zimu nevypadnout z kondice?

Zima a sport. Jde to vůbec dohromady? To víte, že jde, ale chce to trochu promyšlenější přípravu. Nicméně kondičku si můžete utužit během jakéhokoliv ročního období. Jak si udržet fyzičku i v zimních měsících?

Běhat můžete i v zimě

Patříte mezi vášnivé milovníky běhu, ale dopřáváte si jej jen na jaře a v létě? Běh lze provozovat celoročně, stačí se jen správně obléknout. Mnoho sezónních běžců má obavy z toho, že jim bude zima. Tento strach je ale naprosto zbytečný. Pravda je, že většina běžců mívá spíše opačný problém. Proto se oblékněte tak, jako by bylo o 10 stupňů více, předejdete zbytečnému pocení.

Do své výbavy zahrňte také termoprádlo, čepici a rukavice. Tyto kousky oceníte zejména ve chvílích, kdy se budou venkovní teploty pohybovat kolem nuly nebo pod ní. A jak se na běhání v zimě nejlépe připravit? Ideální je s běháním nikdy nepřestat, díky tomu si vaše tělo na postupně nižší a nižší teploty zvykne.

TIP: Jestliže se vám do třeskuté zimy skutečně nechce, vsaďte na běžecký pás.

Vyzkoušejte zimní sporty

Kondičku si přes zimu můžete udržet i dalšími venkovními sporty. Mezi velmi populární zimní aktivity patří například jízda na běžkách. České hory jsou přímo stvořené k běžkování a obzvlášť některé lokality doslova vybízejí k návštěvě. Vše pochopitelně záleží na vašich zkušenostech a dosavadní fyzičce, proto si raději vždy předem pečlivě nastudujte jednotlivé trasy a zvažte, zdali na ně stačíte.

Pro ty, kteří běžkám příliš neholdují, tu je ještě sjezdové lyžování spojené s výhledy na zasněžené hory. Odměnou vám budou nejen krásná panoramata, ale také zakončení sportovního odpoledne v horské chatě s bombardinem v ruce.

Sportovat můžete i uvnitř

Pokud obecně nepatříte mezi fanoušky zimy a pobyt venku vás zkrátka neláká, vsaďte na indoor cvičení. Záleží pouze na vás, který sport upřednostníte, pod střechou lze provozovat téměř cokoliv. Můžete si chodit zaplavat, vyzkoušet lekce spinningu, lézt po stěnách nebo si zahrát třeba fotbal. Během zimy jsou otevřená také fitness centra, která mnohdy nabízejí skupinová cvičení. Patříte-li ale mezi vlky samotáře, zacvičte si na strojích a o fyzičku budete mít postaráno.

Zdroj obrázku: shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.