Kam s dětmi na kolo

Kam s dětmi na kolo? Tyhle výlety zvládnete i vy

Možná jste vždycky bývali náruživými cyklisty a kvůli dětem této kratochvíle dočasně zanechali. Možná jste vůbec nepřestali milovat vyjížďky a uvažujete, kam na kolo s dětmi. Prozkoumali jsme za vás několik možností doporučovaných jak zkušenými cyklisty, tak dalšími aktivními rodiči. Existuje mnoho zajímavých možností, kam vyrazit v Česku s dětmi na kolo.

Lipno a okolí

Mnoho možností nabízejí cyklostezky okolo nádrže Lipno. Díky specificky zajímavému terénu a návštěvníkům všech věkových kategorií je zdejší síť cyklostezek využitelná v mnoha směrech. Pestrý a nenároční profil Jezerní cyklo-inline stezky na severní straně umožňuje jízdu i nenáročným cyklistům, včetně dětí. Trasa z Lipna nad Vltavou do Frymburka činí něco přes 11 km a je velice dobře osvětlená, takže ani při snížené viditelnosti se nemusíte cyklovýlet rušit.

Na Lipně najdete také Bikepark, kde si můžete vyzkoušet dobrodružnou jízdu lesem. Ve městě sídlí také letní půjčovna cyklistického a in-line vybavení. Budete-li se chtít na Lipně zdržet déle, můžete vyzkoušet lanové centrum nebo se projít po stezce korunami stromů.

Brána jižních Čech: Kamenice nad Lipou

Nenáročný výlet spojený se zábavnými aktivitami doporučujeme určitě v okolí města Kamenice. Vydejte se od kamenického zámku přes park směrem k hotelu Johanka  a okolo něj až k pískovcovému lomu Antonka, kde se můžete osvěžit. Zpět do města se dostanete po místní silnici. 

Tato trasa s mírným stoupáním a zábavným sešupem nakonec není delší, než 10 km a lze ji různě variovat díky jiným kratším cestičkám v okolí. Navštívíte tak všechny rybníky v okolí během jednoho dne. Jestli je nějaké město příznivé pro cyklisty, tak Kamenice nad Lipou.

Kamenice nad Lipou - zámek
Kamenice nad Lipou – zámek

Lesem k loveckému zámečku Aleje

Vskutku zajímavou možnost nabízí výlet k zámečku Aleje, který stojí nedaleko Jihlavy a ke kterému se paprskovitě sbíhá sedm rovných cest o poměrně krátké vzdálenosti. 

Doporučujeme některou z cest z Jestřebí u Brtnice. Díky blízkosti těchto cest si lze zvolit buďto tříkilometrovou, nebo pětikilometrovou trasu, mezi nimi je možné místy přeskakovat. Výlet je u dětí oblíbený jak díky zajímavému terénu a pohyblivému výškovému profilu, tak kvůli blízkým pastvinám s hospodářskými zvířaty. 

Všech sedm variant nabízí zajímavé možnosti, jak co se týče výhledů, tak blízkého občerstvení. Rodičové budou jistě nadšení tím, že se na tyto cesty nesmí vjíždět automobily, tudíž v tomhle ohledu nehrozí žádná nehoda.

Lesem k loveckému zámečku Aleje
Lesem k loveckému zámečku Aleje

Cyklostezky Lednicko-valtickým areálem

V okolí Lednice a Valtic vede významný cyklistický okruh, který sice v celku činí okolo šedesáti kilometrů, ale lze jej různými způsoby zkrátit. Specifická je tato cyklostezka svým lehce sjízdným terénem a nezaměnitelným výhledem po krajině. Pro výlety na kole pro rodiny s dětmi doporučují cykloturisté stezku zvanou Knížecí, která spojuje oba zámecké komplexy a činí cca 11 km v jednom směru. 

Cestou vás zaujmou různé exotické monumenty, jako například klasicistní Chrám Tří grácií nebo empírový zámeček zasvěcený bohyni lovu Dianě. Výlet lze spojit s prohlídkou zámku a zámeckého parku.

Lednicko-Valtický areál
Lednicko-Valtický areál

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek