Kam s dětmi na Velikonoce

Kam s dětmi během Velikonoc? 3 tipy na místa, kde se zabaví celá rodina

Velikonoční prázdniny jsou za chvíli tady. Proto jsme si pro vás připravili několik tipů pro rodinné výlety po Česku. Vybrali jsme pro vás pohádkovou zemi Mirakulum, iQlandii a Prahu. Tato místa nabízejí různé aktivity, které si vy i vaše malé ratolesti můžete vyzkoušet. Přečtěte si náš článek a určitě si najdete něco, díky čemu si vytvoříte nezapomenutelné vzpomínky s rodinou.

Pohádková země Mirakulum

Zábavní park, který letos otevírá své brány už 6. dubna, je skvělým nápadem na velikonoční výlet s rodinou. Čeká vás lesní hřiště, kontaktní zoo, lanové centrum, tvůrčí dílny, vodní svět, prolézačky a mnoho jiného.

Mirakulum najdete v Milovicích nad Labem na rozloze 10 hektarů. Hlavní dominantou celého parku je dřevěný hrad s osmi věžemi, visuté mosty, rozhledny a skluzavky.

Zemi plnou her si užijí nejen vaše děti, ale také vy, protože v areálu si můžete v klidu uspořádat rodinný piknik pod širým nebem. A pokud se vaše malé ratolesti budou po celodenním dovádění cítit unaveně, můžou si zdřímnout v oddechové zóně.

Pokud se rozhodnete, že se na rodinný výlet vydáte autem, nezapomeňte na havarijní pojištění. Opatrnosti není nikdy dost a při cestování vám může pojištění ušetřit spoustu starostí.

Jeden den v Praze

Praha nabízí řadu atraktivních míst, která zaujmout děti různého věku na dlouhé hodiny. Za návštěvu určitě stojí Pražská zoo, ve které uvidí pestrý výběr zvířat z celého světa. Najdete zde lvy, tygry, žirafy, slony a kopec dalších zvířat. Výhodou je také chutné občerstvení, pěkné prostředí a krásné výhledy na Prahu.

Po návštěvě zoo může být vaší další zastávkou Mořský svět. Jedná se o největší mořské akvárium v České republice. Žije v něm až 360 mořských druhů. Jsou mezi nimi žraloci, sasanky, medúzy, želvy a další. Děti se vyřádí hlavně při projekci na podlahu, která odráží podmořský svět a reaguje na pohyb.

Když už budete v Praze, nenechte si ujít také velikonoční trhy na Staroměstském náměstí, které letos probíhají od 25. března do 16. dubna 2023. Ohromí vás ukázkou lidových řemesel a širokým výběrem kulinářských specialit. Navíc si děti o víkendech můžou vyzkoušet malování kraslic, vyrábění dekorací a pečení velikonočních beránků.

Zabavte děti na Velikonoce
Zdroj: unsplash.com

iQLANDIA v Liberci

Pokud máte už trošku starší děti a chcete jim kromě zábavy také trošku potrápit také mozkové závity, vydejte se do zábavního vědeckého centra iQLANDIA. Na své si zde přijdou zvědavé děti, které chtějí vždycky všechno vědět.

Vyzkoušet si můžou různé interaktivní exponáty a pokusy týkající se matematiky, vesmíru, přírodních živlů a podvodního světa. Další část iQlandie tvoří planetárium, ve kterém si můžete prohlédnout aktuální noční oblohu a různé vesmírné filmy.

Menší děti dokonce můžou vyzkoušet program s názvem „Pokusy pro nejmenší“. Návštěvníci nejprve uvidí ukázku zajímavých pokusů, které si pak pod dohledem lektora také vyzkouší.

Lákadlem pro opravdové vědecké fanoušky je také první humanoidní robot v České republice. Jeho jméno je Thespian a během návštěvy si s ním můžete dokonce popovídat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.