Jak zútulnit ložnici: Jednoduché tipy

Zkuste si v ložnici navodit atmosféru, která vás dokáže naladit na správnou vlnu a dostat vás do pohodového rozpoložení. Máme pro vás pár rad pro inspiraci.

Osvětlení je základem každé ložnice

Světlu v ložnici je důležité věnovat pozornost, protože zde světelné podmínky ovlivňují náš spánek i pocit regenerace po ránu. Pro unavené oči je nejlepší světlo s vysokým podílem červené či žluté složky, podobné ohni. Dejte přednost lampě s teplým světlem a stínidlem, které ho jemně rozptýlí. Pro tlumené osvětlení dokreslení atmosféry přidejte malé žárovky nebo světelné LED proužky a řetězy.

Svíčky a aroma pro doplnění atmosféry

Svíčky jsou symbolem útulnosti, oblíbeného skandinávského i dánského hygge stylu. Jejich hřejivé světlo nám pomáhá s usínáním a kvalitním spánkem. Aromatické svíčky oceníte i kvůli vůním. Správně zvolenou vůní dotáhnete k dokonalosti přesně takovou atmosféru, která se od ložnice očekává. Osvědčenou vůní do ložnice je levandule, eukalyptus nebo mateřídouška. Ložnici provoní i aromalampy, aroma difuzéry nebo vonné vosky.

Polštáře, deka, plédy a koberce

Hebkost koberce u postele dodá místnosti něžný nádech a pohladí vaše chodidla. Jemné vzory a textury polštářů a měkkých přikrývek, dek a plédů vám doví zabalit se do tepla třeba se šálkem čaje. Pléd či deka ležérně přehozené přes okraj postele budou perfektní dekorací, stejně jako polštářky. Zútulníte prostor a prakticky je využijete během odpočinku.

Pokojové rostliny vnesou kousek přírody do ložnice

Umístěte pár rostlin na polici nad postel, na komodu nebo noční stolek a vnímejte jejich krásu i pročištěný vzduch. Ložnici můžete vyzdobit stylovými obaly také na květináče na okenní parapet. Díky nim můžete doladit svůj interiér do útulného stylu.

Designové doplňky

Krása tkví v detailech. Aby v ložnici nezavládl chaos, vybírejte účelné doplňky a zůstaňte věrní zvolenému stylu. Zabráníte hromadění věcí, které ve velkém počtu narušují celkovou estetiku. Na noční stolek dejte krásnou stolní lampu s originálním stínidlem, vázu nebo designový budík. Krásné jsou i koše z přírodních materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.