Jak zařídit dětský pokoj pro kluka? 5 tipů

Pokud zařizujete dětský pokoj pro kluka, nebo renovujete ten stávající, poradíme vám, jak ho zařídit, aby se v něm cítil dobře. Zkuste ho rozdělit na části, aby byl maximálně praktický a funkční.

1. Zvolte 3 základní zóny

Při zařizování dětského pokoje pro malého kluka myslete na rozdělení pokoje na 3 základní zóny, tedy pracovní kout, místo pro hraní a relaxaci a klidné místo na spaní. Doplňte dostatečné osvětlení, které tvoří centrální světlo doplněné o zdroje světla u psacího stolu a vedle postele.

2. Co patří do dětského pokojíčku pro chlapce

Kromě modré dejte šanci neutrálním odstínům, jako je béžová, šedá, světle hnědá nebo světle žlutá či zelená. Skvěle se kombinují s dalšími dekoracemi. Prostor zútulní obrázky, fototapety a samolepky se zvířátky a kreslenými postavičkami. Pro malé chlapečky je nutná dětská postýlka, přebalovací pult, hrací prostor a dostatek úložných prostor, kam můžete dát krabice a regály na hračky pro kluky. S nástupem do školy nesmí chybět prostor s psacím stolem a ergonomickou židlí pro učení.

3. Oddělte zóny na spaní, hraní i učení

Dítě ve školním věku už potřebuje do života vnést řád, který mu pomůže při soustředění a učení. Pokoj zařiďte spíše neutrálně. Výrazné barvy a vzory odvádí pozornost od učení a zbytečně dítě rozptylují. Stále se snažte zachovat v dětském pokoji oddělenou zónu na spaní, hraní a učení. Na dětský psací stůl musí dopadat dostatek přirozeného světla a nezapomeňte na stolní lampičku. Pracovní stůl může být výškově nastavitelný, který poroste společně s dítětem. U židle dbejte na ergonomii, která podpoří správné držení těla i vývoj.

4. Barvy do dětského pokoje pro kluky

Teplé barvy působí vesele a povzbudivě, místnost opticky rozšíří a oživí. Studené barvy vedou spíše k pasivitě. Tmavé odstíny uklidňují, působí elegantně, ale zužují a zmenšují prostor. Světle žlutá podporuje schopnost učení a koncentrace, je zdrojem inspirace, zlepšuje paměť a mozkovou činnost. Světle oranžová je barva úspěchu, sebevědomí a kreativity, dodává energii, povzbuzuje myšlení a schopnost učení. Zelenáregenerační a zklidňující účinky a posiluje vyčerpané nervy. Modrá uklidňuje, dodává trpělivost, podporuje soustředění, uměleckou tvořivost a inspiraci. Fialová podporuje tvořivost, kreativitu a je zdrojem inspirace.

5. Dostatek úložných prostor a prostor na hraní i tvoření

Aby si dítě v dětském pokoji mohlo udržovat pořádek, vyžaduje dostatek úložných prostor, do kterých schováte vše, co se běžně povaluje nejen na zemi. Na podlahu v dětském pokoji dejte menší kobereček tam, kde si dítě nejvíc hraje nebo relaxuje. Vytvořte pro kluka speciální hrací koutek, kde si bude moci hrát, kreslit i modelovat. Dekorace a doplňky do pokoje pro kluky můžete v průběhu let snadno obměňovat. Díky tomu dokážete udržet krok s dobou a pokoj bude vyhovovat věku chlapce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.