Jak si užít Silvestr s dětmi? 5 tipů

Fakt, že máte děti, ještě neznamená, že musíte být na Silvestra zavřeni doma u televize a závidět bezdětným přátelům, kteří si užívají na velkém mejdanu. I vy si můžete užít zábavu se svými ratolestmi. Vyžaduje to trochu plánování a příprav.

1.      Uspořádejte silvestrovou party dřív

Pokud máte děti hodně malé na to, aby mohly být vzhůru do půlnoci, udělejte party dřív. Při odpolední párty se na Silvestra stmívá brzy, takže můžete mít i ohňostroj. Pokud nemají děti rády petardy, použijte prskavky nebo lampiony. Pořiďte jim svítící tyčky, rohy a kruhy. Budou mít radost z toho, že za tmy venku mohou řádit s něčím svítícím.

2.      Udělejte pořádnou výzdobu

Připravte si balónky a papírové konfety. Vyzdobte s dětmi pořádně byt a vyrobte papírové čepice. Na balonky plné konfet si připravte velké balónky, barevné čtvrtky, děrovačky, trychtýř a naostřené špejle. Děti si sami vyrobí konfety z barevných čtvrtek a mají na dlouho o zábavu postaráno. Trychtýřem dostanete konfety do balonků, které pak nafouknete a přivážete tak vysoko, aby na ně děti dosáhly. Až přijde správný čas, rozdáte dětem špejle, kterými si balonky propíchnou. Prásknutí balonků a záplava konfet udělá často větší radost než ohňostroj.

3.      Zvolte správné kostýmy

Poslední den roku je slavnostní okamžik, čemuž musí odpovídat i výběr oblečení. Vytáhněte z šatníků ty nejlepší šaty pro vás i pro děti, nebo si udělejte masky. Klidně použijte bílé rukavičky, perly, motýlky a diadémy. Pokud je nemáte doma, najdete je v prodejnách s párty doplňky nebo na tržnici. Nechte nalíčit i děti, na fotkách to bude vypadat skvěle.

4.      Koktejly a občerstvení

Připravte si zábavné občerstvení a přizvěte na pomoc i děti. Vykrajujte sýr, šunku i chléb pomocí tvořítek na cukroví. Nakrájejte i zeleninu a na talířích si z ní vytvořte různé obrázky a postavičky. Vytvořte si nealkoholický punč nebo koktejl a dejte mu název, ze kterého budou mít děti radost. Pijte ze svátečních sklenic a připijte si slavnostním přípitkem na nový rok. Silvestr se slaví po celém světě, takže klidně můžete dětem z internetu pustit záběry z oslav až z druhého konce světa a díky tomu si užít odpočítávání na příchod nového roku a slavnostní přípitek.

5.      Tancujte, bavte se a přidejte malé foto studio

Pouštějte si dětské skladby i známé vypalovačky a vytvořte taneční parket. Můžete uspořádat taneční soutěž o malé ceny a nezapomeňte u toho fotit. Udělejte si doma malé foto studio. Z role bílého nebo barevného papíru nalepte na zeď v několika pruzích pozadí. Děti mohou kreslit i psát různé nápisy a předsevzetí. Vytvořte si kníry, kloboučky, hůlky a boa. Stáhněte si aplikaci na úpravu fotek a propojte s tiskárnou. Fotky můžete tisknout a společně lepit po bytě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.