Obklady a dlažby v imitaci kamene

Imitace kamene: Obklad, který předběhl dobu!

Vybíráte obklad, který je nadčasový, bude vás bavit a hodí se do každé nemovitosti? Vždy je to samozřejmě o vašem stylu. Dnes si ale povíme, proč je právě obklad v imitaci kamene ten, který předběhl svou dobu.

Prameny z historie

Když se podíváte na starověké nebo středověké stavby, často jsou zhotoveny právě z kamene. Ten se stal velmi vyhledávaným stavebním materiálem dlouho před tím, než jsme se na svět narodili i my. Dříve se používaly kamenné kvádry, ze kterých se stavby stavěli. Nepoužívaly se tedy žádné další vnitřní nebo vnější obklady. V té době ale nefungovalo nic jako zateplení, nebo omítka. Stavby byli často velmi studené a vlhké. Samozřejmě podle toho, kde se nacházeli. Pokud budeme mluvit o starověku a oblasti Mezopotámie nebo Egypta, kámen naopak chladil ve výrazně vysokých teplotách.

Dnes je všechno jinak

Dnes se domy staví jinak. Dáváme si pozor na mnoho faktorů a pro pohodlné žití i odolnosti vůči povětrnostním vlivům a vlhkosti. Už víme že z plísní vznikají respirační choroby, že počasí může poškodit celou naší stavbu, a nejsme tak nějak zvědaví na to, aby nám ve vnitřních prostorách prorůstali kameny mechem. Doba postoupila. Dnes je všechno úplně jinak. Jsme zvyklí mít doma teplo, čisto a podporovat co nejvíce materiály, které nezpůsobují alergie.

Design nezná dobu

Pokud se vám ale líbí přiznaný kámen, máme dnes mnoho možností, jak jej do interiéru znovu vnést. Avšak upgradovány pro dnešní dobu. Tedy jeho vytvořenou náhražku se všemi přijatelnými vlastnostmi. Imitace kamene – obklad, který vypadá jako přírodní kámen v mnoha dekorech i odstínech. Hodí se jak do koupelen, tak třeba do kuchyní nebo jako vnější obložení domu. Nejen obklad je možno použít. Imitace kamene se nejčastěji používá formou dlažby. Pokud i vy toužíte po něčem trvalém a líbí se vám přírodní vzhled, je na trhu mnoho možností.

Kam se obrátit

Kde si prohlédnout dnešní možnosti a vybrat si? Imitace kamene – obklad i dlažba jsou k vidění na mnoha showroomech KERAMIKA SOUKUP a.s. Firma, která je na českém trhu již 30 let a s pomocí jejich vyškolených pracovníků vyřeší každý váš požadavek. Ať už hledáte do domu, bytu, nebo třeba na terasu, tady budete úspěšní.

Obklady a dlažby v imitaci kamene
Zdroj: keramikasoukup.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.