Montessori pomůcky pro děti

Chytré hračky dělají chytré děti. Vsaďte na Montessori pomůcky a interaktivní hračky

Nikdo z nás nechce, aby jeho děti v životě ničeho nedosáhli. Proto se je snažíme podporovat, jak jen to jde. Jenže začít se musí co nejdříve. A právě proto jsme se zaměřili dnes na ty nejmenší. Pokud se již od malička budou pohybovat ve vhodném prostředí, pak je vysoce pravděpodobné, že je jen tak něco v životě nepřekvapí. Ve zkratce řečeno, chytré hračky dělají chytré děti. Naštěstí je z čeho vybírat a nemusíte utratit ani moc peněz.

Zaměřte se pouze na hračky, které dětem něco přináší

Hraček je dnes všude plno, jenže ne všechny se hodí jako edukativní pomůcky. Některé dětem s rozvojem pomáhají a některé jim zase naopak zbytečně ubližují a nemají žádnou přidanou hodnotu. Těm se ale dnes rozhodně věnovat nebudeme a podíváme se právě na ty, které mají pro děti alespoň nějaký přínos. Tedy takové, co pomáhají rozvíjet smysly, logické myšlení, zručnost a spoustu dalších důležitých vlastností, které bude vaše dítko určitě potřebovat. To jsou například pomůcky Montessori nebo interaktivní dětské hračky pro rozvoj. Právě těmto dvěma kategoriím se budeme podrobněji věnovat na následujících řádcích.

Montessori pomůcky pro děti
Zdroj obrázku: Studio.G photography / Shutterstock.com

Jsou právě Montessori hračky to pravé pro vaše děti?

Ať už jsou vaše děti jakékoliv, odpověď je vždy ano. Montessori hračky a pomůcky jsou totiž patřičně to nejlepší, co jim můžete pořídit. Jsou totiž navrženy tak, aby cíleně rozvíjely dětskou zvědavost a celkový zájem něco se naučit. Při používání se samy intuitivně zapojí do rozvoje jejich jemné motoriky, zručnosti a logického myšlení. Prakticky se tak děti hraním neustále něco učí, a dokonce je to velmi baví. 

Montessori pomůcky jsou navíc vhodné pro děti prakticky hned od narození. Zabaví však i malé školáky. Pro ty nejmenší jsou výborné například hračky pro rozvoj hmatu a zraku. Velké naopak spíše zabaví takové, které budou rozvíjet jejich zručnost a myšlení. Doporučujeme tedy s těmito pomůckami začínat již od útlého věku, vaše ratolesti vám za to jednou poděkují.

Jak správně nakoupit chytré hračky?

Pokud jste se rozhodli, že interaktivní hračky jsou pro vaše dítě to pravé, pak vám rozhodně můžeme říct, že jste se rozhodli správně.

Chytré a interaktivní hračky pro děti
Zdroj obrázku: goodmoments / Shutterstock.com

Tyto interaktivní produkty reagují na akce nebo pohyby dítěte. Ovšem zorientovat se v tom ohromném množství nebude nic jednoduchého, a proto jsme si pro vás připravili pár tipů, které by vám mohly pomoci se správným výběrem.

  • Nejdůležitějším faktorem při výběru je bezpochyby věk vašeho dítěte a podle toho by se měl následně výběr dále odvíjet. Pro ty nejmenší doporučujeme začít s jednoduchými hračkami, které nemají moc funkcí a následně jejich počet zvyšovat s věkem dítěte.
  • Ověřte si, zda je hračka dostatečně bezpečná. Všechny hračky a obzvláště ty pro nejmenší děti musejí splňovat přísné bezpečnostní normy. Navíc vždy zkontrolujte, jak je hračka velká a jaká je nejmenší část z ní. Ta vás totiž v zájmu bezpečnosti zajímá nejvíce. Předejdete tak možným problémům.
  • I ti nejmenší již projevují zájmy a těm byste také měli přidat váhu. Pokud se tedy vaše dítko zajímá o autíčka, zvířátka nebo třeba panenky, pak zvolte něco s touto tématikou. Uvidíte, že bude mít mnohem větší zájem.
  • Cena by měla odpovídat kvalitě. Dnes je doba taková, že i špatná a nekvalitní věc může stát násobek toho, co ta kvalitnější, a jediným rozdílem je motiv ze známé pohádky nebo značka. Proto si vždy nejprve ověřte, zda se nedá pořídit levněji a kvalitněji.

A poslední rada na závěr je zkontrolovat si recenze daného produktu přímo od dalších rodičů. Tak se vždy nejpřesněji dozvíte nejčastější závady a výhody dané věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.