Dítě v autě

Bez tabletu: Jak zabavit malé dítě v autě?

Jedete s dítětem delší trasu autem a potřebujete ho nějak zabavit, abyste se mohli věnovat řízení. Kamarádi vám radí dát už malému batoleti do rukou tablet nebo telefon s pohádkou. Jenomže vy z toho nejste moc nadšení a chtěli byste celou situaci vyřešit bez svítící obrazovky. Jde to, jen to vyžaduje větší přípravu a trochu fantazie.

Vaše nepozornost může mít za následek nehodu

Čím dřív dáte dítěti do rukou tablet nebo telefon, tím dřív se dostanete do pasti. Potomek si na svítící obrazovku rychle zvykne a pak budete mít větší potíže ho od ní odtrhnout. Před každou cestou zkontrolujte i bezpečnost autosedaček a dítě důkladně připásejte. Vždy se na jízdu snažte soustředit a nikdy se na něj neotáčejte, i chvilka nepozornosti stačí k tomu, aby se stala nehoda. Pro všechny případy mějte sjednáno i havarijní pojištění, které vám v případě havárie pokryje škody. Jak tedy předejít pláči a zlobení v autě?

Jak zabavit v autě miminko?

S miminkem je cestování poměrně snadné. Je tu totiž vysoká pravděpodobnost, že vám většinu cesty prospí. Abyste si pojistili, že nebude žádný potok slz a neutuchající křik, který by vám odváděl pozornost, je dobré plánovat. Miminko by mělo být před cestou nějakou dobu vzhůru, aby se unavilo. Než nasednete do auta, nakojte ho nebo mu dejte napít z lahvičky a nezapomeňte ho přebalit. Na držadlo autosedačky nebo opěradlo sedačky umístěte závěsnou hračku, aby mělo miminko co sledovat, když bude vzhůru. 

Jak si poradit s neposedným batoletem?

Máte-li batole, pak hodně záleží, v jakou denní dobu jedete a jak dlouho bude cesta trvat. S batolaty je cestování asi nejnáročnější. Při delší jízdě usínají, ale když jsou vzhůru, dlouho nevydrží v klidu a potřebují zabavit. Vezměte s sebou dostatek jídla a pití. Dejte dítěti vybrat, kterou oblíbenou hračku nebo plyšáka si do auta přibalí. Svou práci odvedou i různá leporela, knihy s otevíracími okénky a další interaktivní knížky, které si může batole během cesty prohlížet. Počítejte také s častějšími zastávkami na záchod, případně na přebalení a proběhnutí dítěte. 

Co dělat při jízdě s předškolákem?

Na předškoláka platí svačina, oblíbená hračka a knížky. Navíc s ním můžete hrát různé slovní hry. Například „slovní kopanou“ nebo „kdo první najde“. Tahle hra spočívá v tom, že si řeknete, kdo první najde třeba modré auto, a pak máte chvíli čas v klidu řídit, než kolem projede první modré vozidlo. Skvělou zábavou jsou i dětské písničky.

Zdroj obrázku: Freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.