Aplikace, které vám usnadní cestování s dětmi

Elektronická zařízení vytlačila řadu manuálních pomůcek, které jsme při cestování používaly v minulosti, třeba papírovou mapu. Spousta aplikací nám však pomůže uchovat vzpomínky. Kromě map jsou tu třeba aplikace, které mapují černé skládky. Aplikace jsou ve verzi pro Android i Apple ke stažení v Google play nebo App store.

Mapy v mobilu i off-line

Aplikace Mapy.cz má podrobné mapy a fungují i při vypnutých datech. Když někde není zrovna signál, tak se vám to opravdu hodí. Najdete zde tipy na výlety, můžete si sem ukládat svoje trasy a sdílet je s kamarády nebo na sociálních sítích. Aplikace je vybavena databází zajímavých míst, jako dětská hřiště, Zoo a další atrakce.

Pošlete originální pohlednici online i bez jejího zakoupení

Služba spojuje moderní aplikace a klasickou poštu. Dříve měli známky a pohledy všude na stáncích, teď je však nemají téměř nikde. První část je digitální a stáhnete si aplikaci Pohlednice on-line od České pošty.

Nahrajete fotku z mobilu nebo stáhnete z fotoaparátu. V editoru fotku opatříte rámečkem a vylepšíte. Jsou zde 3 velikosti. Klasická pohlednice 10×15 cm, širokoúhlá 21×10 cm a velkoformátová 21×15 cm. Na jednu pohlednici můžete nahrát až 4 fotky a vytvořit příběh. Fotografii opatříte textem v několika druzích písma, zaplatíte a odešlete.

Pak přichází analogová část. Česká pošta elektronický soubor přijme, vytiskne na papír, opatří opravdovými razítky a pošťák je fyzicky doručí. Můžete pozdrav odeslat z vrcholků hor i z hotelového pokoje. Nemusíte shánět známku ani poštovní schránku. Odkudkoliv k adresátovi dorazí za pár dní. Můžete být třeba uprostřed pouště nebo džungle. Aplikaci si můžete stáhnout na pohledniceonline.cz.

Aplikace Skryté příběhy udělá místa atraktivnější

Aplikace Skryté příběhy udělá z každého obyčejného výletu opravdový zážitek. Je v ní spousta informací o více než 160 místech v České republice. Můžete ji rovnou vyzkoušet, když se na vlastní pěst vydáte kamkoliv po republice. Poslouží vám i jako zdroj inspirace, pokud nevíte, kam se vydat třeba o víkendu. Často na místech, která už dávno znáte, objevíte na nich nečekané kouzlo.

Projděte si známá místa s novým příběhem. Třeba v Bílovicích nad Svitavou prožijete zajímavý příběh se spisovatelem Rudolfem Těsnohlídkem. Každý bod na mapě, který projdete, vám z aplikace okomentuje průvodce krátkým příběhem, který končí otázkou. Když odpovíte správně, dostanete body a můžete pokračovat dál.

U každého příběhu je vypsáno, kolik míst a zastavení musíte projít, jak dlouhou vzdálenost ujdete a kolik času vám trasa zabere. Jsou zde kratičké příběhy, jako když vás Svatopluk a zrádce v Mikulčicích provede okruhem 2 km asi za hodinu. Na jiné příběhy ujdete i 18,5 km a 15 zastávek, jako u příběhu Operace tetřev z Pusteven přes Kunčice pod Ondřejníkem. Stáhněte si aplikaci skrytepribehy.cz.

Na Kole i Pěšky, aplikace

Aplikace NaKoleiPesky.cz je plná míst, kam se dá s dětmi i bez nich zajít pěšky nebo zajet na kole. Na jakémkoliv místě republiky si zvolíte aktuální polohu a okruh v kilometrech. Podle toho se vám zobrazí 3 kategorie Stezky v okolí, Body zájmu a Kultura a sport. Uvidíte spousty okruhů v okolí místa, kde se právě nacházíte. Součástí záznamu je délka trasy, převýšení, náročnost a výškový profil.

Pohled z výšky díky aplikaci Relive

Díky aplikaci Relive si užijte super efekt. Na konci každé vycházky víte, jakou vzdálenost jste urazili, jaké převýšení jste překonali a jak dlouho vám to trvalo. Více statistik prozradí minimální, průměrnou a maximální rychlost s celkovým převýšením. Výběr aktivit je velmi pestrý, chůze, běh, jízda na kole a kolečkových bruslích, surfing, jízda na vodním skútru i jízda autem.

Těšit se můžete na perfektní provedení finálního videa. Aplikace vám promítne váš výlet do mapy a s leteckým nadhledem si v krátkém videu trasu znovu projede. A fotky, které jste pořídili po cestě, zakomponuje do celé trasy. Unikátní video můžete sdílet na sociálních sítích a inspirovat jiné. Uchováte si zážitky z cest.

S aplikaci ReimaGo možná i vyhrajete

Reima je finská firma, která na kvalitní dětské outdoorové oděvy parafrázovala oblíbenou větu Finů, že neexistuje špatné počasí, je jen špatné oblečení. Aplikace ReimaGo vám pomůže vyhrát týdenní pobyt ve Finsku. Stačí posbírat milion hodin dětské venkovní aktivity. Jednou z týdenních výher je navíc pohybový senzor ReimaGO. Aplikace ve spojení se senzorem sleduje, kolik času jste strávili venku pohybem a dětem dává body, které proměňují za postup na mapě světa. Motivuje je, aby šly ven a vede jim evidenci, kolik hodin strávili venku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.