Zařiďte si obývací pokoj i jídelnu podle svých představ

Zařiďte si obývací pokoj i jídelnu podle svých představ

Moderní i tradiční obývací pokoj se neobejde bez kvalitní pohodlné sedačky stejně jako se kuchyň či jídelna neobejde bez kvalitního jídelního stolu. Obývací pokoj i stůl, u kterého stolujeme, jsou klíčovými prvky v každé domácnosti. Jejich správný výběr zpříjemní prostor a zútulní každý domov.

Sedací souprava do obývacího pokoje

Ať už bude sedací souprava místem pro lenošení celé rodiny, nebo bude sloužit třeba jen pro dva, měla by být pohodlná a komfortní. Může být klasickárohová i do tvaru Urozkládací pro ubytování občasné návštěvy nebo na každodenní spaní v malém bytě, anebo může být vybavena praktickým úložným prostorem. Vždy upřednostněte pohodlí před designem. Důležitým parametrem kromě velikostitvaru a barvy je i materiál sedačky i konstrukce včetně potahu. Sedací souprava  https://www.tmnabytek.cz/nabytek/sedaci-soupravy je vždy dominantou obývacího pokoje. Pokud si nejste jisti barvou, tlumené neutrální tóny se hodí všude.

Sedací souprava

Jídelní stůl do kuchyně či jídelny

Jídelní stůl https://www.tmnabytek.cz/nabytek/stoly dnes často zastává více funkcí. Kromě stolování s rodinou a přáteli supluje pracovní místo při home office i prostor pro hraní stolních her. Promyslete jeho umístěnípočet lidí, četnost využití, materiáltvarvelikostvýškubarvupočet i styl nohou. Pro 1 osobu se doporučuje 55 – 60 x 40 – 45 cm, pro komfortní sezení 70 cm šířky a 50 cm hloubky. Výška stolu se pohybuje mezi 72 až 78 cm a volí se podle židlíŠířka stolu má být 80 až 85 cm. Délka stolu pro 2 osoby je ideálně 80 cm, pro 4 pak 140 cm, pro 5 osob 170 cm a pro 6 osob 200 cm. Průměr kulatých stolů pro 2 osoby je 75 až 85 cm, pro 3 pak 95 cm a pro lidi 105 cm. Pro každé 2 lidi navíc připočítejte k průměru dalších 20 až 30 cm.

Velký rozkládací stůl

V houpacím křesle se relaxujete a zbavíte stresu

Pokud v práci celý den sedíte u počítače, nebo musíte stát, tělo má nepřirozenou zátěž. Stres způsobí bolestivá a ztuhlá záda i ramena. Pohodlným posezením v relaxačním houpacím křesle https://www.tmnabytek.cz/nabytek/kresla/houpaci-kresla/styl/moderni dopřejete odpočinek tělu i mysli. Houpání vám pomůže usnout, podle výzkumů pomáhá i v boji proti stařecké demenci, k podpoře cirkulace krve i prokrvení pro zdraví kloubů a k prevenci revmatismu a artritidyErgonomicky tvarovaná relaxační křesla uleví i těhotným ženám. Jsou skvělým designovým prvkem i dominantou interiéru. Stačí si vybrat model, který vynikne a současně stylově zapadne k nábytku.

Houpací křeslo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.