Kvalitní turistická obuv

Přichází sezóna výletů. S jakými botami dojdete až na konec světa?

Stačí pouze letmý pohled z okna, abyste si uvědomili, že jsme se konečně dočkali jarního počasí. To s sebou přináší nejeden zážitek, přičemž hlavním lákadlem jsou samozřejmě dlouhé procházky v přírodě. Ty posílí naše tělo a působí blahodárně na mysl. Chcete-li si užít desítky a desítky nachozených kilometrů, nesmíte zapomenout na spolehlivou obuv. Jaký typ zvolit?

Základní rozdělení

Vybíráte-li si trekové boty, je potřeba vzít v potaz především délku výletů a náročnost terénu. Pokud zdoláváte pouze kratší trasy s lehkým batůžkem a využíváte klasické zpevněné i turistické cesty, pak vám bohatě postačí lehčí obuv s nízkým kotníkem. Ta je ideálním řešením na procházky po městě i v jeho okolí, přičemž ji sotva ucítíte na nohách.

Ne všichni si však vystačí s takovou variantou. Jestli preferujete spíše dlouhé túry, nosíte těžký batoh plný vybavení a často překonáváte nebezpečný terén skal a prudkých lesů, jsou pro vás ideální volbou turistické boty se středním či vysokým kotníkem. Ty spolehlivě ochrání kotník proti nepřirozenému pohybu, stejně jako podpoří celé tělo.

Co se týče materiálu, zaměřte svou pozornost na moderní technologii GORE-TEX. Daná invence pracuje na bázi propustné a voděodolné membrány, tudíž spolehlivě odvede pot a nepustí k vašim nohám vlhkost. Zároveň se postará o udržení snesitelné teploty i v průběhu letních veder.

Kvalita se vyplatí

Trh s turistickou obuví je naprosto nevyčerpatelnou oblastí, která vám nabídne celou řadu materiálů, kvalit, provedení i moderních technologií. Přesně proto není úplně jednoduché se v daném odvětví zorientovat a najít správné zboží. V každém případě nepodceňte své bezpečí a raději se vyhněte levným padělkům. Není nic horšího, než se zranit uprostřed divočiny jen kvůli vizi úspor několika stovek korun.

Obecně se dá říct, že spolehlivé produkty začínají v cenové hladině okolo tří tisíc korun. Možná se vám to zdá jako příliš velká investice, ale několik let bezproblémové životnosti a klidu rozhodně stojí za to. Jaká značka se chlubí zajímavým poměrem ceny a výkonu?

Podpořte české výrobce

Zajímá-li vás turistická obuv, nemusíte startovat auto a objíždět kamenné prodejny v celém širém okolí. Bohatě postačí sednout si k počítači a otevřít si stránky populárního e-shopu pod vloženými odkazy. Dostanete se do prostředí tuzemského výrobce BOSP, jenž se proslavil díky široké nabídce odolných bot nejen pro turisty, nýbrž i policisty, vojáky a dělníky.

Po rozkliknutí jednotlivých položek si přečtete detailní informace ohledně zpracování, vhodném ročním období, velikostech i ceně daných výrobků. Zajisté vás potěší i rychlá doprava zdarma a v případě dotazů i ochotná zákaznická podpora.

Turistické boty Caledon NBK

Zdroj: bosp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.