Na co si dát pozor při výběru fotbalového vybavení?

Jestliže hrajete rádi fotbal, bude dobré, když se při nákupu sportovního vybavení zaměříte na několik důležitých kritérií. Díky nim si totiž vyberete opravdu kvalitní kousky, s kterými se vám bude zápas hrát jedna báseň. Provedení výbavy na fotbal tedy nepodceňujte. Jestliže nevíte, které parametry máme namysli, nevadí. My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Čtěte a inspirujte se.

Jakou roli hraje při výběru obuvi na fotbal terén?

Do výbavy každého správného fotbalisty patří kvalitní kopačky. Vybrat je však není až taková sranda, jak by se na první pohled mohlo zdát. Při výběru kopaček by se měli sportovci zaměřit hned na několik základních parametrů. Vhodné kopačky by měly být dobře odpružené, aby správně tlumily dopady chodidel při kontaktu s povrchem země. Tady jsme u druhého kritéria. Je velmi důležité, abychom vybírali fotbalovou obuv podle terénu, na kterém budeme zápasy hrát. Někdo si pořizuje vícero kopaček, protože na jiném povrchu trénuje a na jiném zase hraje utkání. Kopaček je tedy více druhů. Na trávník oceníte tzv. lisovky. Na umělou trávu si můžete také opatřit lisovky s označením AG. Na starší umělé povrchy se vám budou hodit do výbavy tzv. turfy. Pokud budete hrát fotbal uvnitř v hale, budete k tomu potřebovat sálovky. Ty mají protiskluzovou podrážku, která zabrání zranění v kluzkém a hladkém terénu. Na kvalitní a zároveň stylové boty na trávník Puma se můžete podívat i na oblíbený e-shop Sportano. Tady si přijde na své každý fotbalista.

obuv na fotbal

Jaké vlastnosti by měly mít fotbalové kopačky?

Podobně jako boty na házenou by měly mít boty na fotbal i dobře odpruženou podrážku, která bude vhodně tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Kvalitní kopačky musí mít i prodyšný svršek. Díky němu se vám nebudou při hraní fotbalu potit zbytečně chodidla. Obuv na fotbal by měla být také oděruodolná a nejlépe i větruvzdorná. Při nákupu kopaček se zaměřte zejména na materiál, z kterého jsou fotbalové boty vyrobené. Dobrou volbou jsou textilní i kožené kousky. Pravá kůže je velmi pohodlná a výhodou kopaček z pravé kůže je to, že se po chvilce nošení dokonale přizpůsobí tvaru každého chodidla. Přírodní kůže má totiž tendenci k rozpínání. Textilní kopačky jsou zase o něco lehčí. Výběr tak bude záviset na vás a na vašem jedinečném vkusu.

Jaké další vybavení na fotbal vybrat a podle jakých kritérií ho volit?

Pokud hrajete fotbal profesionálně, dres, štulpny, chrániče i míč vám nejspíše zajistí váš sportovní klub, pod kterým hrajete. Jestliže se však věnujete fotbalu jen rekreačně, budete si muset toto vybavení sehnat sami. Kvalitní kopačky, jako jsou např. zátky Puma, můžete sehnat na ověřených e-shopech. Nakoupit tam lze i zbytek výbavy. Důležité je zejména to, abychom se zaměřili na správnou velikost oblečení i chráničů. Ty se týkají zejména fotbalových brankářů. Veškeré vybavení vám musí sedět na míru proto, aby vám poskytlo při fotbalu vysokou míru komfortu v každé situaci. Jedině s dobře vybraným vybavením totiž můžete podávat maximální výkon. Při nakupování výbavy online si vždy vezměte na pomoc klasický krejčovský metr. Za jeho pomoci správně a pečlivě změřte požadované míry. Sám e-shop vás u výrobku většinou navede. Naměřené údaje je pak potřeba porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé značky mají totiž nuance v číslování.

fotbalové boty

Zdroj obrázků: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.