RC modely

Drony a RC modely: Mějte kontrolu i na dálku

Hračky na dálkové ovládání vzbuzují v dětech zvědavost již pěknou řádku let. Jejich vývoj jde kupředu světelnou rychlostí a aktuální RC modely toho svedou opravdu mnoho. Od chodících zvířátek přes rychlá akrobatická auta až po samotné drony: v této kategorii si přijde na své každá věkovka. Před nákupem si udělejte důkladný průzkum trhu, abyste nepořídili příliš složité ovládání, které by mohlo vést k nepříjemným nehodám. 

Jak vybrat vhodný RC model

Co vlastně RC modely jsou? Jde o zmenšené napodobeniny, které se ovládají na dálku rádiovým signálem. Každá hračka na dálkové ovládání by měla odpovídat věku, zkušenostem a zručnosti každého řidiče. Spektrum nabízených typů je opravdu široké a jednotlivé modely se dramaticky liší ve svých funkcích. Nejrychlejší modely aut dosahují například až 60 km/h a jsou tak pro děti příliš složité na ovládání, a tedy nebezpečné.

Základní otázky, na které byste si měli před nákupem RC modelu zodpovědět:

  1. Jak staré dítě si bude s RC modelem hrát?
  2. Má již nějaké zkušenosti s řízením na dálkové ovládání?
  3. Kde jej bude nejčastěji používat?

RC modely pro děti

U dětí je třeba zohlednit jejich ovládací schopnosti a přizpůsobit výběr hračky jejich dovednostem. Obecně je vhodné pro děti vybírat RC modely s vyšší odolností vůči nárazům a nižší maximální rychlostí. Pokud plánujete s autíčkem či pejskem na ovládání vyrazit ven, zaměřte se na vodotěsnost hraček. Dětem tak dopřejete kompletní zážitek a vy se nemusíte stresovat u každé louže. Vodotěsné modely mohou klidně celé pod vodu, voděodolné mohou pouze projíždět například vlhkou trávou.

Specialitky mezi RC modely

Pro vášnivé modeláře jsou k mání také RC modely, které si můžete sami sestavit. Na konstrukci s motorem postavíte z kostek odolné auto, loď, letadlo nebo klidně bagr, které budete moci prohánět po cestách a ovládat na dálku. Další specializované modely jsou ty s kamerami. Ať už jde o drony, které umí pořizovat ze vzduchu videa a fotografie, nebo o ponorky, které mohou to samé praktikovat pod hladinou a mapovat podvodní svět.

Veronika Decsy – Copywriter
Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

Zdroj foto: Pelikh Alexey / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.