cyklovýlet

Kam s dětmi v česku na kolo? Zkuste jižní Čechy

Lákají vás jižní Čechy a dovolená s dětmi na kole? Podívejte se na několik míst, kam můžete v jižních Čechách vyrazit na dovolenou s dětmi a udělat si pár výletů na kole.

Jižní Čechy jsou pro cyklisty dokonalý ráj. Navíc jsou vhodné pro děti, protože zde nemusí úporně šlapat do kopce. Zdejší cyklostezky vedou hlavně po rovině nádhernou krajinou od jednoho malebného rybníka k druhému. Dětem jednoznačně vyhovují. Pokud se vám vybaví v této oblasti hlavně Třeboň, na Třeboňském náměstí si vychutnáte jeho kouzelnou atmosféru. Na cyklistických stezkách potkáte cyklisty všech věkových kategorií.

Horské kolo není třeba

Kolo vám bude stačit trekingové, cesty jsou zpevněné a dobře udržované. Kromě helmy dejte dětem i cyklistické rukavice, které jsou na lesních úsecích zdejších tras třeba, aby si neotlačili své dlaně o řídítka. Výběr cyklotras a jejich kombinací je velký a bez problémů s nimi vystačíte týden i déle, aniž byste jezdili na stejná místa. Vaše dovolená s dětmi bude plná zážitků. Ve dnech 25. až 26. srpna se konají v Třeboni Rybářské slavnosti. Dětem se bude líbit i v ZOO a na zámku Hluboká nad Vltavou.

Cyklistické stezky

Na hrázi známého rybníka Svět začíná hned několik cyklotras. Kromě celostátně značených tras jsou zde k dispozici také zdejší naučné stezky. Například Cyklistická naučná stezka okolo Třeboně měří 39 km, Cyklistická naučná stezka Rožmberk 22 km a přivede vás na nádhernou hráz největšího rybníka v Čechách. Stezka na kole po okolí třeboňských rybníků už měří úctyhodných 64 km, ale nemusíte ji dát na jeden zátah a vybrat si někde pěkné ubytování. Kolem rybníků se vám bude hodit i repelent.

Tip na výlet na kole pro rodiče s dětmi

Akce Za pověstmi Třeboně ve vybrané dny začíná na Třeboňském náměstí u kašny ve 21:30. Třeboní vás provede mnich s kuchařkou Dorotkou. Potkáte žebráky v Morové uličce, Bílou paní v okně měšťanského domu a spoustu pohádkových bytostí. Vykoupat se můžete v rybníce Svět, kolem kterého je i pár koupališť. V aquacentru lázní Aurora je bazén s teplou vodou 30 ˚C vířivky, sauny a tobogán pro děti. Denně je otevřeno do 22 hodin. Máme i typ kam s dětmi na výlet, když prší.

Tipy na výlet za každého počasí

Ideálním místem pro výlet s dětmi za každého počasí je zábavní park Fábula. Je zde mnoho atrakcí venku, ale i uvnitř. Budova má nádherné sklepení a dvě patra. Pohádkové bytosti vás provedou tvořivými dílnami a spoustou atrakcí. Pro straší děti je k dispozici úniková hra. Můžete se zde zabavit s dětmi všech kategorií klidně i dva dny a stále bude co objevovat. Park najdete v malém městečku Kamenice nad Lipou. Kolem je několik ubytovacích zařízení. Úzkokolejnou tratí se lze vypravit do Jindřichova Hradce a jít do Městského muzea, kde je Krýzův pohyblivý Betlém, zapsaný v Guinessově knize rekordů. Parní lokomotiva jezdí během prázdnin v úterý a čtvrtek v akci S párou za Fábulou.

cyklovýlet - park Fábula

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek