Kam na výlet s dětmi když prší

Kam na výlet s dětmi když prší?

Pokud přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit na výlet, když prší, máme pro vás pár tipů. Jeden z nich je určitě i na celý den. Kam tedy s dětmi vyrazit, když venku prší a potřebujete je zabavit?

Muzeum voskových figurín v Českém Krumlově

Muzeum voskových figurín můžete navštívit v jihočeském městě Český Krumlov. Pár kroků od náměstí Svornosti najdete vstup do muzea, kde si můžete prohlédnout voskové figuríny, které vypadají opravdu jako živé a středověkou krčmu. Otevřeno je zde denně od 9 do 20 hod a děti do 3 let mají vstup zdarma. Najdete zde i pěkné ubytování. Penzion Thallerův dům nabízí výhled na zámek.

Krokodýlí ZOO v Protivíně

Z Českých Budějovic je to do Krokodýlí ZOO na Masarykově náměstí asi 30 km. Před ním je stánek s výbornou zmrzlinou. Kromě více druhů krokodýlů zde mají i hady, želvy, krokodýlí vajíčka a kostry. Čeká vás krokodýl siamský, orinocký, mořský, kubánský a americké krmení zmijí. Otevírací doba je od května do září od 10 do 17 hodin. Od října do dubna od 10 do 16 hodin. Parkovat lze zdarma přímo na Masarykově náměstí.

Rodinný zábavní park Fábula – výlet na celý den

Zábavní park Fábula vám poskytne rodinný výlet s dětmi na celý den za každého počasí. Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro děti všeho věku. Park najdete v malém městečku Kamenice nad Lipou. Naleznete zde spoustu atrakcí, malou ZOO s kozami, prasátky, ovečkami a králíky, tvořivé dílny i super únikovku. Kolem zábavního parku Fábula je k dispozici několik ubytovacích zařízení. Úzkokolejnou tratí se můžete vypravit do Jindřichova Hradce a to i parním vláčkem.

Do Fábuly za zábavou

Zábavní park skřítka jménem Fábula vás kromě velkého množství zábavy i skvěle pohostí. Hostinec u loupežníka Bambitky je pohádkovou samoobslužnou krčmou, kde vás skvěle pohostí haluškami, gulášem či kuřetem. V horku vás ochladí chladné zdi dvoupatrové budovy, a když prší, skryjí vás před kapkami deště. Budova kamenického Okresního soudu má přebudovaný suterén na kouzelnou pohádkovou cestu s tajemným sklepením, kde má své doupě ježibaba i čert. Procházka ve skříňovém labyrintu je tajuplná i veselá díky pohádkovým bytostem. Zábavní park Fábula je prostě super.

obri spolecenske hry

Zábavní park Fábula pro děti všeho věku

Zážitkový park Fábula myslí i na holčičí sny a v prvním patře je interaktivní výstava Svět panenek. Některé z nich umí dokonce jezdit i na snowboardu. Děti se mohou vyřádit ve strašidelném bludišti s novými otázkami, zahrát si obří společenské hry, zalámat si hlavu na hlavolamech, kreativně tvořit ve zdejších dílnách a zamlsat si v cukrárně. Pokud chcete přijet se staršími dětmi, jejich touhu po zážitcích a adrenalinu naplní úniková hra Útěk ze žaláře nebo dobrodružná hra Tajemné šifrování. Až zase budete přemýšlet, kam o víkendu s dětmi, vydejte se za skřítkem Fábulou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek