Materiály oblečení

Ideální materiály k výrobě podzimního oblečení pro nejmenší

Chystáte se na podzim vyrážet s dětmi na pravidelné výlety? Aby byly vaše ratolesti v teple, ušijte jim řádnou podzimní výbavu. Přinášíme vám nápady na látky, díky nimž budou děti v teple a pohodlí. Ale samozřejmě si z těchto materiálů můžete něco vyrobit i vy sami.

Dětská deka do kočárku i postýlky z měkkého materiálu minky

Pokud jste rodiče dětí, které ještě tráví většinu vycházek v kočárku, dopřejte jim pohodlí a zajistěte jim dostatek tepla na cestách i doma v postýlce. Díky materiálu minky, který je měkký a nadýchaný, můžete svému dítku poskytnout stoprocentní komfort. Z minky ušijete deku snadno a rychle, stačí si pořídit dostatečně velký kus látky minky a stejně velký kus fleecu. Obě látky k sobě rubovou stranou přišijte a máte hotovo. Mimochodem, kdo říká, že deku z minky nemůžete ušít také pro sebe? Polehávání na gauči se díky tomu stane mnohem příjemnější.

Do deště i větru? Jedině v softshellu

Do deštivého podzimního dne je ideální obléci dětem softshellové bundy i kalhoty. Softshell totiž nabízí výtečnou ochranu před deštěm i větrem. Možná i ve své vlastní sbírce máte nějaké outdoorové oblečení, které je vyrobeno ze softshellu. Kromě jeho ochranných vlastností, je softshell ideální také v tom, že se s ním snadno pracuje. Stačí si pouze dohledat vhodný střih a pustit se do šití.

Zásady pro šití

Při šití doplňků a oblečení z materiálů, se kterými jste doposud nepracovali, se řiďte doporučeními od profesionálů a lidí z vašeho okolí, kteří s nimi již mají zkušenosti. Každý materiál se totiž chová trochu jinak a k jeho úpravě jsou vhodné také různé druhy stehů. Nepodceňujte tedy přípravu a pečlivě si nastudujte, jak se jednotlivé materiály při šití i nošení chovají a na co si musíte dát pozor.

Čím dříve budete na chladné podzimní dny připraveny, tím lépe. Proto neztrácejte čas a pusťte se do šití.

Zdroj obrázku: Bignai / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.