Aromaterapie

Aromaterapie – proč jsou vůně důležité?

Aromaterapie se využívá k uklidnění nervů i navození atmosféry. Právě čich je jedním z našich nejsilnějších smyslů. Dovede vyvolávat nejsilnější vzpomínky a emoce. Proč je důležité správnou volbu vůní nepodceňovat doma ani v kanceláři?

K čemu aromaterapie slouží a jak funguje?

Pomocí aromaterapie si doma můžete navodit ideálním atmosféru pro odpočinek a snížení stresu. V ložnici můžete použít vůně pro příjemnější a snadnější usínání a v kanceláři naopak můžete pomocí vůní navodit produktivnější a akčnější náladu, která přímo vyzývá k plnění jednoho úkolu za druhým.

O aromaterapii se začalo mluvit až v roce 1937, ale její účinky jsou staré a známé snad jako lidstvo samo. Historie aromaterapie sahá tak hluboko, že se jejího původu snad možná ani není možné dopátrat.

Jak využít kouzlo aromaterapie (nejen) doma?

Aromaterapie na své popularitě rozhodně postupujícím časem a moderní dobou nic neztrácí. Dokonce naopak je poslední dobou pro své příjemné účinky čím dál tím populárnější.

Velmi oblíbené jsou nejen vonné tyčinky, které si u nás svou největší slávu zažily především v devadesátých a nultých letech, ale také různé difuzéry, aroma lampy, osvěžovače vzduchu, vůně do koupele a mnoho a mnoho dalších. Základem každé (kvalitní) aromaterapie jsou však esenciální a éterické oleje.

Éterické a esenciální oleje do koupele

Éterický nebo esenciální olej?

Je to jedno. Jedná se totiž o synonyma a záleží pouze na výrobci či prodejci, který termín se mu více líbí. Důležité tak není jestli sáhnete po éterickém nebo esenciálním oleji, ale na správném výběru vůně pro cíle, kterých chcete dosáhnout.

Vybírat si můžete buď z jednodruhových olejů nebo jejich směsí, které jsou často připravovány za konkrétním účelem. Která varianta je lepší? To záleží pouze na vás a na vašich potřebách a preferencích, stejně jako výběr konkrétní vůně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.