Útěk ze žaláře - Rodinný park Fábula

Útěk ze žaláře

Autentické prostředí vězeňských cel

Areál rodinného parku Fábula byl vystavěn jako Okresní soud a k těmto účelům sloužil od roku 1925 až do roku 1960. Rozsáhlá budova obsahovala veškeré soudní zázemí, od soudních síní, přes vycházkový dvůr pro vězně až po 10 vězeňských cel. Ve dvou takových zcela původních celách, s ještě zachovanými vězeňskými dveřmi, s okénkem pro podávání stravy, světlíkem, jedním malým zamřížovaným oknem a kukátkem pro kontrolu vězňů, můžete dnes prožít originální únikovou hru „Útěk ze žaláře“.

Možná se zde setkáte i s duchem jednoho vězně, který zde ve čtyřicátých letech svůj život skončil. Dodnes tak v prostorách celé budovy bloudí. Z výpovědí svědků, kteří mnohokrát v noci zaslechli bouchání dveří vězeňských cel, ale i jiné zvuky a zvláštní jevy je jasné, že v budově dodnes straší. Tak jestli se nebojíte, přijďte si tento autentický zážitek prožít na vlastní kůži.

b
jsc_1723
c

 

A zde je příběh:

Stanete se obětí justičního omylu. Máte pouhých 30 minut na získání důkazů o vaší nevině a útěku z vězeňské cely. Nepotřebujete žádné veliké vědomosti ze specifických oborů. Opravdu vám stačí pouhý selský rozum, ale také notná dávka odvahy, důvtipu a postřehu. Co konkrétně ale budete muset najít a jaké překážky vám budou stát v cestě, to se dozvíte až na místě.

d
e
f

A jak úniková hra probíhá?

Pokud se rozhodnete naší únikovou hru vyzkoušet, budete si moci vybrat mezi dvěma variantami. Protože jsme areál rodinný, vytvořili jsme jednu verzi, jednodušší a ne strašidelnou, vhodnou pro rodiče s mladšími dětmi ( 7 – 11 let ). Druhá verze nabízí trochu drsnější zákulisí příběhu, složitější šifry a úkoly a je vhodná pro starší děti od 12 let a hlavně pro dospělé.

První část hry se odehrává ve vězeňské cele. Vašim úkolem je únik z ní. Nedostanete se však na svobodu, ale do kanceláře komisařství, kde začíná další část vaší cesty za svobodou. Bude to pouze na vás, mezi výpověďmi, zápisy, fotografiemi a vším, co proti vám žalobce nachystal a co leží přímo před vámi, na stole kanceláře, najít důkazy o vaší nevině. Pokud se vám to podaří, sami přijdete na to, jak se dostat na svobodu, ale to už nebudete podezřelý, ale svobodný občan držící v ruce argumenty zajišťující mu bezstarostný odchod domů.

A pak už vám jen pořídíme foto ve vězeňském tričku s nápisem vašeho času, za který jste hru zvládli úspěšně absolvovat a vyhrát sami nad sebou!

2
1

 

Odběr novinek