Školní výlet: Jak na něj dítě připravit?

Pokud dítě vyráží na školní výlet, je třeba jej na něj náležitě připravit. Vždy záleží na tom, kam dítě jede a na jak dlouho. Podle toho se odvíjí i povinná výbava. Vezměte si kontakt na paní učitelku a dítě by zase mělo mít s sebou kontakt na vás.

Pozor na počasí

Pokud dítě vyráží do města, postačí mu deštník, do přírody je mnohem lepší pláštěnka. Do hor je vhodná i větrovka a pokrývka hlavy kvůli silnému větru. V létě zase poslouží proti slunci jako ochrana před úžehem a úpalem. Na hory i k vodě přibalte opalovací krém. Nutností jsou pohodlné a prošlápnuté boty, do přírody nejlépe uzavřené a nepromokavé. Stejným způsobem volte i oblečení. Vždy by mělo mít dítě u sebe i kartičku zdravotní pojišťovny.

Zábavné svačiny

Aby dítě nejedlo po cestě nezdravý fast food a sladké limonády, vybavte jej zdravou svačinou. Do svačinového boxu dejte svačinu, která bude děti bavit, dítě ji nevymění se spolužákem za sáček pestrobarevných bonbonů, nebo ji nenechá na spodu batůžku. Volte veselé obaly a sendviče vykrájené do tvaru hvězd a srdcí, které budou lákavější než chléb s máslem a šunkou v rozmočeném ubrousku.

Zdravá výživa může i chutnat

Svačina má být správně vyvážená a obsahovat dostatečné množství sacharidů, bílkovin, zdravých tuků, vlákniny, vitamínů a minerálů, aby dětem nedošla energie. Abyste se vyhnuli hnědým jablkům a banánům, vyzkoušejte ovocné a zeleninové kapsičky bez konzervantů. Praktické balení děti ocení při pěší túře i při cestě autobusem či autem. Díky veselým obalům si je děti rychle oblíbí.

Praktické balení

Batoh s polstrovanými zády a popruhy se nosí lépe než taška přes rameno. Také svačinu by měly děti vybalit ve stejném stavu, jako jste jim ji nachystali. Vyzkoušejte barevné svačinové boxy s oblíbenými hrdiny, kterými se děti rády pochlubí. Nezapomeňte na pitný režim. Nejvhodnější je čistá neperlivá voda, tu ale děti moc pít nechtějí. Ochuťte ji proto bylinkami a ovocem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *