Deskové hry pro celou rodinu

Rozmanitá zábava: Jak vybrat ideální deskovou hru, která bude bavit celou skupinu?

Jestliže si chcete pořídit novou deskovku, je důležité brát v potaz věk hráčů, jejich zájmy a také celkový počet. To jsou však poměrně jasná kritéria, která má každá hra. Pokud váháte, co bude to pravé, řiďte se spíše žánry.

Strategické hry

Jedním z velmi oblíbených žánrů deskovek jsou strategické hry. Ty si samozřejmě užije každý, kdo rád vymýšlí různé taktiky. Ovšem nemusíte být zrovna zkušený stratég, abyste si takovou hru užili. Nicméně je vyžadováno hluboké přemýšlení a plánování tahu dopředu. Pokud vás lákají takové společenské hry, klasikou je Civilizace či Warhammer. Méně náročná strategie vhodná pro děti je například Risk.

Rodinné hry

Rodinné stolní hry jsou poměrně jednoduché a navržené tak, aby si je užila každá generace. Od oblíbených klasik jako Monopoly po moderní perly jako Dixit, rodinné deskovky nabízí jednoduchá pravidla, a hlavně příležitost společně si zahrát, zasmát se a užít si společný čas s rodinou. Tyto hry jsou různě tematicky zaměřené, můžete tedy vybírat například podle svých zájmů. Zahrajte si skvělou oddechovku a netrapte se náročnými pravidly.

Kreativní hry

Kreativní hry jsou rozmanité. Může jít o krásné obrázky, kreativní kreslení a podobná umělecká témata. Ovšem do této kategorie lze zařadit například i Karty proti lidskosti, které prověří váš humor a ke stolu vnesou spoustu zábavy. Necháte se okouzlit krásným grafickým zpracováním, či se raději vrhnete do světa nevhodných vtípků? Tyto hry podporují kreativní myšlení, ale také dokáží zlepšovat komunikaci, vyjadřovací schopnosti a spolupráci.

Společenské hry umožňují příjemně strávit společný čas, ať už zvolíte karetní či stolní hru. Díky rozmanitým žánrům a tématům si můžete vybrat herní svět, do kterého se budete s radostí vracet.

Zdroj obrázku: oleg_ermak – stock.adobe.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.