Investiční zlato slitek

Má zlato nějaké výhody oproti akciím a ETF, nebo je to jen ztráta času?

Sestavení opravdu funkčního investičního portfolia není žádná sranda. Musíte vzít v potaz ohromné množství údajů, přání, podmínek i dalších kritérií. Mnoho lidí spoléhá jen na typické ETF a akcie, aniž by vzali v potaz jedinečné vlastnosti zlata. Proč by tento instrument neměl chybět ani ve vaší strategii?

Ochrana proti výkyvům

Jak zajisté dobře víte, ETF a akcie jsou velmi náchylné na nejrůznější ekonomické události. Přijde-li válka, pandemie, krach nebo splasknutí některé z bublin, tyto příležitosti poletí pořádně dolu. Oproti tomu se investiční zlato chová úplně jinak.

V dobách ekonomické pohody pomalu, ale jistě zvyšuje svou hodnotu (občasným výkyvům se samozřejmě nevyhnete). Díky tomu slouží jako šikovná a jistá ochrana proti inflaci. Přijde-li libovolná krize, zlato začne velmi rychle narůstat na hodnotě. Přesně proto je považováno za jakousi formu zabezpečení portfolia.

Ani zdaleka se přitom nemusíte bát nízkého výkonu v řádech několika málo procent za dlouhé období. V posledním roce se držitelé zlata dočkali zvýšení hodnoty o 17 %. V pěti letech o 54 %. Nemluvě o horizontu osmnácti let, kdy zmíněný kov narostl o 394 %.

Investiční zlato

Spolehněte se na fyzické držení

Chcete mít opravdovou jistotu? Pak zapomeňte na nefyzické držení zlata s pomocí prostředníků. Raději si objednávejte ověřené zlaté slitky přímo k sobě domů. V tomto ohledu vás potěší například nabídka oblíbeného e-shopu Zlatovna.

Tito odborníci prodávají certifikované produkty přímo ze švýcarských rafinérií. Oproti běžným slitkům se liší hlavně nezaměnitelným hologramem, který dokazuje jejich pravost. Co to pro vás znamená? To znamená snadnou a rychlou likviditu v případě nutnosti. Mrkněte se na webové stránky pod vloženým odkazem a během chvíle můžete zabezpečit své portfolio proti pádu.

Investiční zlato

Zdroj obrázků: zlatovna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.