Jak zařídit dětský pokoj pro holku? 5 tipů

Pokoj pro malé slečny i větší holčičky by měl být světlý, veselý, útulný a elegantní. Dívky se do zařizování rády zapojí. Postarejte se o praktičnost a nechte je, aby si vybraly stylové doplňky.

1. Rozdělte holčičí pokoj na zóny

Dětský pokoj pro holčičku rozdělte na 3 zóny bez ohledu na věk dítěte. Vyčleňte v místnosti zóny na hraní, spaní a učení. Malé děti v předškolním věku sice ještě nepotřebují nutně psací stůl a ergonomickou židli, ale je třeba s nimi počítat. Malým děvčátkům stačí pracovní koutek u okna doplněná vhodným umělým osvětlením, kde si mohou třeba kreslit. Nechte prostor na hraní, třeba na pěkném koberci. Vytvořte tichý koutek na spaní. Postel doplňte polštářky a dětským povlečením.

 2. Vhodný nábytek do pokoje pro holčičku

Dětské sestavy a nábytek by měly být kvalitně zpracované a se zakulacenými hranami pro bezpečí a pohodlí.  Vybrat můžete jednotlivě stojící skříně nebo celou sestavu. Skříně se dají kombinovat dle velikosti a potřeby. Sestavy jsou předem dané a obsahují třeba skříně, komody, stůl i poličky. Myslete na dostatek úložného prostoru, jako úložné boxy a organizéry na sezónní oblečení i hračky. Úložných prostor není nikdy dost. Aby si děti v pokojíčku udržovaly pořádek, musí mít dostatek úložných prostor, do kterých snadno schováte vše, co se jinak běžně povaluje nejen na zemi.

3. Vsaďte na přírodní materiály

Děti mají citlivou pokožku a mohou trpět ekzémy či alergiemi. Proto jim do dětského pokojíčku vybírejte přírodní materiály, jako je dřevo a nábytek s co nejmenším podílem chemických a syntetických látek. Dětské povlečení a textil by měl být z čisté bavlny a s certifikátem OEKO-TEX Standard 100. Tyto látky jsou zdravotně nezávadné, šetrné k pokožce a obsahují ekologické barvy.

4. Vymalujte dětský pokoj veselými barvami

U dětských pokojů pro holčičky použijte veselé nebo pastelové barvy, jako je růžová, lososová, fialová, tyrkysová, světle žlutá či zelená. Zvolit můžete i jemné odstíny béžové, hnědé nebo bílé. Ideální jsou 3 barvy. Jedna dominuje, druhá je doprovodná a třetí tvoří jen doplňky. Na stěnu můžete dát i veselé tapety dětských pohádkových hrdinů nebo zvířátek.

5. Ozdobte pokoj stylovým dětským textilem a doplňky

Útulnost každému interiéru dodá bytový textil, jako jsou závěsy, polštářky, povlečení i deky. Motivy můžete vybírat v neutrálních barvách, jednobarevné ve výraznějších barvách, ale i s dětskými vzory. Malé slečny ocení závěsy, povlečení a polštářky se vzorem květin, noční oblohy, hvězdiček, jungle, koček či jiných zvířátek. Dejte si pozor, abyste jednotlivé vzory pěkně sladili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.