Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru – Zapojte děti

Předvánoční čas je dobou zklidnění, rozjímání a tvoření. Užijte si ho s dětmi kreativně a zabavte je vyráběním originálních ozdob z papíru. Přinášíme inspiraci.

Kromě toho, že si umíte vyrobit papírovou čepici, loďku či letadlo, můžete z papíru vyrobit i kouzelné a přitom jednoduché vánoční dekorace. Dostaňte domů vánoční atmosféru s pomocí ručně vyrobených dekorací a zapojte do toho i děti.

Jednoduchá krása sněhových vloček

Klasické vločky z papíru vypadají krásně pověšené nebo nalepené v oknech. Na jejich výrobu potřebujete jen papír, nůžky, laminovačku a trochu kreativity. Zvenku vypadají opravdu krásně. Vzorů vloček najdete na internetu nespočet a navíc si můžete nakreslit i své vlastní.

Stačí pak vločky podle šablony překreslit na papír těsně vedle sebe, vytisknout a tento papír pomocí laminovačky zatavit do fólie. Na vločky můžete dát třpytky ve spreji nebo třpytivý lak na nehty, kterým je ozdobíte. Vločky můžete jednoduše zavěsit na nit nebo z nich vytvořit girlandu. Můžete si je také pověsit jako ozdoby na stromeček. Dozdobit je můžeme i perličkami a korálky tavnou pistolí.

Andílek pro štěstí

Naučte děti skládat harmoniku z papíru. Je to zábava a zároveň učí děti přesnosti. Vyrobte si společně s dětmi andílky jako ozdoby na zavěšení na vánoční stromeček nebo dárek třeba pro babičku. Použijte různé barevné papíry z lesklých i třpytivých materiálů.

Na hlavičku vystřihněte 4 kolečka z papíru, která po dvou slepíte k sobě. Tělíčko uděláte seskládáním dvou čtverců 15×15 cm do harmoniky. Harmoniky z 1/3 ohněte a přilepte, jednu na levou a jednu na pravou stranu, tak aby andílkovy vznikla křídla. Mezi ně přilepte doprostřed tenký proužek papíru a vytvořte z něj smyčku pro zavěšení andílka. Na ni přilepte z jedné a druhé strany hlavičku. Z tenkého proužku papíru vytvořte dvě smyčky, slepte je do mašličky a přilepte ji andílkovi pod hlavu.

3D stromečky

Papír o rozměrech 17×17 cm, který přeložíte vždy po nejdelší straně do podoby rovnoramenného trojúhelníku a čtvrtý ohýbáním pak vzniklý trojúhelník přeložíme z jedné z kratších stran, vytvoří nepravidelný trojúhelník. Sestřihněte ho z horní strany tam, kde část papíru přečuhuje, pěkně do obloučku. Do nejdelší nezkosené strany udělejte 5 krátkých prostřihů.

Papír rozložte a znovu poskládejte prostřihanými hranami k sobě. Prostřihy zohýbejte a vytvořte větvičky stromku. Stromeček můžete vytvořit ze zeleného i z bílého papíru a bude jako zasněžený. Ozdobte ho pomocí perliček, hvězdiček, foukacích fix a třpytek. Na špičku dejte hvězdičku badyánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.