Jak inhalovat Vincentku?

Minerální voda Vincentka může pomoci při rýmě, viróz, nachlazení a zánětu dutin. Používá se jako prevence i při léčbě respiračních obtíží a nemocech dýchacích cest. Ideální, snadnou a levnou metodou je inhalace Vincentky. Jak správně inhalovat?

Přírodní minerální voda Vincentka pochází z léčebných pramenů v Luhačovicích a má typicky slanou chuť díky silné mineralizaci a vysokému obsahu jódu. Inhalování Vincentky je účinné při respiračních onemocnění. Pokud při inhalaci vdechujete páry minerální vody, účinné látky se rychle a snadno dostanou tam, kde je třeba.

Proč inhalovat Vincentku

Inhalace Vincentky pomáhá snižovat otok dýchacích cest, uvolňovat ucpaný nos při rýmě, zvlhčovat sliznice, urychlovat rozpouštění hlenů i roztahovat zúžené průdušky, a to i při astmatu. Minerální voda odplavuje viry, bakterie a alergeny z dýchacích cest a dokáže rychle ulevit od nepříjemných příznaků. Vincentku můžete použít i pro děti. Podobné složení minerálů má Bílinská kyselka.

Inhalace Vincentky jako prevence

Pravidelná inhalace Vincentky může být součástí prevence. Pomáhá i alergikům a astmatikům, i lidem, co často trpí na opakované respirační potíže, infekce dýchacích cest, záněty průdušek nebo angíny.

Jak inhalovat Vincentku

Minerálku přiveďte v nádobě nebo varné konvici k varu, přelijte ji do hrnce nebo mísy a postavte ji na stůl. Posaďte se a buďte v klidu. Při pohybu se totiž stahují dýchací cesty a účinky inhalace se snižují. Hlavu dejte nad mísu nebo hrnec s horkou Vincentkou, přehoďte přes sebe osušku nebo prostěradlo, zavřete oči a zhluboka dýchejte nosem.

Po hlubokém nádechu můžete na 2 sekundy zadržet dech a pak pomalu vydechnout. Inhalace by měla trvat maximálně 10 minut. U batolat a předškoláků je ideální volbou sáhnout po bezpečnějším inhalátoru. Vincentku můžete použít i do domácích kompresorových i ultrazvukových inhalátorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.