pohádkové bludiště

Pohádkové bludiště

Už jste někdy někde zabloudili? Nebojte, do této nepříjemné situace se u nás nedostanete. Fábulovo pohádkové bludiště je romantické místo plné překvapení a zábavy! A vylezete-li až na střechu Fábulovy tvrze, která je obklopena právě zámeckým bludištěm, ocitnete se v korunách prastarých borovic, na kterých rostou zlaté šišky a kde svá hnízda schovávají praví pohádkoví draci.

zabloudíš?
rákos

Zámecké bludiště plné úkolů a otázek

Budete muset najít správný směr a dojít až k cíli, nezabloudit a překonat všechny nástrahy. Bludiště se skládá pouze a jenom z přírodních překážek, jako jsou kamenné valy, dřevěné palisády, rákosové zástěny a živé ploty ze stromů a rostlin. Skřítek Fábula vám pro zpestření připravil na cestě bludištěm pohádkový kvíz. Ti, co k Fábulovy jezdí pravidelně, se mohou těšit opět na zbrusu nové otázky. Takže si překoukněte všechny  filmové pohádky, ať jste dobře připraveni.

děti
bludiště

A tady je pár zapeklitých otázek na procvičení:

  1. Jaké bylo občanské povolání přítele princezny Jasněnky?

  2. Jaká ujetá jména dostali černý a bílý pes, kteří od narození trpěli silnou deformací těla?

  3. Které pohádkové postavy dokážou vyskočit do výše i několik metrů?

  4. Která princezna zašívala svému nápadníkovi gatě?

  5. Kde trávila Maruška svůj volný čas na zámku?

( Obstáli by jste? Tady jsou odpovědi: 1. švec; 2. Štaflík a Špagetka ; 3. Gumídci ; 4.Šíleně smutná princezna ; 5.v kuchyni )

běhání
pohádkový kvíz

Stále ještě nevíte, kam na výlet s dětmi? Vaši rodinnou dovolenou směřujte do parku Fábula! Nejen v tomto originálním bludišti se vaše děti parádně vyřádí, mezitím co vy je budete pozorovat z lasvičky s kafíčkem v ruce. Tábory, školy v přírodě, školní výlety, zájezdy  a rodiny, ti všichni milují Fábulovo pohádkové bludiště!

Fábula je vaší odpovědí na otázku kam s dětmi na Vysočině, jak si užít prázdniny v Jižních Čechách a nejlepší tip na výlet z Prahy.

Odběr novinek