Kamenice nad Lipou pro cyklisty.

Na kole kolem Kamenice nad Lipou 1 – rodiny s menšími dětmi.

S blížícím se létem chceme rodinám s dětmi představit námět na cyklo výlet  v blízkosti Kamenice nad Lipou. Malé městečko u Jindřichova Hradce nabízí vhodné terény pro celou rodinu a možnost spojit výlet s návštěvou Zábavního parku Fábula.

Okolí Kamenice nad Lipou je pro cyklisty vstupním místem do jižních Čech. Trasy v okolních lesích vedou většinou po silnicích, v porovnání např. s okolím Jihlavy, kde se jezdí po zpevněných cestách. Terén je mírně vlnitý a opět v porovnání s Jihlavskem vhodný pro rekreační cyklisty.

Rodina s menšími dětmi může zahájit svůj výlet u kamenického zámku. Za sýpkou na hranici města odbočíte vlevo do pískem vysypané parkové cesty, kterou provází naučná stezka místní fauny a flory. Pokračuje se až k hotelu Johanka, připomínající bývalou hájovnu, která poskytne občerstvení. U ní se po odbočení vpravo projede lesem až k zatopenému pískovcovému lomu Antonka.

/bs_col]

Ten je vyhledává pro výborné koupání, chladnou a čistou vodu. Cesta zpět do Kamenice nad Lipou vede z kopce po místní silnici. Celý výlet měří do 10 km. Druhý den se tak může celá rodina vypravit do Zábavního parku Fábula, který v letošním roce připravil bohatou nabídku venkovních i vnitřních atrakcí a je místem Cyklistevitani.

V příštím článku z Kamenice nad Lipou se zaměříme na delší a náročnější výlety v okolí města.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek