Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Pohádkové putování s Karlem IV

8 Srpen, 2016 - 14 Srpen, 2016

Karel IV

Karel IV. vládne v Pohádkové říši Fábula

Obstojíte v testu staročeštiny? Přijďte si vyrobit svíčku z včelího vosku nebo panenku ze slámy a  vyzkoušet si tak něco málo ze života našich předků.

I pohádkové bytosti u skřítka Fábuly dobře vědí, kdo byl otec vlasti a tak se rozhodly připojit se k oslavám 700 let výročí od narození krále Karla IV. Zábavní park v Kamenici nad Lipou tak pro návštěvníky připravil bohatý doprovodný program pohádkové a trochu středověké zábavy pro celou rodinu.

Návštěvníci se mohou těšit na kejkle, chůzi na chůdách, plivání ohně a velkou pohádkovou bitvu, kterou bude kulturní program vrcholit. Pro děti i dospělé bude připravena také královská cesta Karla IV., dobrodružná cesta plná úkolů a otázek z dob středověku. Dokážete si například poradit s úkolem, „Dones hole hlívy a jablka zrnaté! I toť vše v látce.“?  nebo,  co uděláte, když vám někdo řekne“I vzplani vráz.“?

Při pohádkovém putování u skřítka Fábuly potkáte i samotného Karla IV. a nejen děti se tak budou moci seznámit s důležitými okamžiky z dob jeho života formou králova vyprávění a jednotlivých soutěžních úkolů. Za odměnu pak mohou být pasováni i na samotné rytíře.

Chybět samozřejmě nebude stálý program pro děti i dospělé v podání pohádkové říše, který obsahuje prohlídku pohádkového sklepení s živými bytostmi z českých pohádek a spoustu volnočasových aktivit, jako návštěva bludiště, království hlavolamů, obřích společenských her, mini ZOO nebo tvoření v dílnách. Přijďte si vyrobit svíčku z včelího vosku nebo panenku ze slámy a vyzkoušet si tak něco málo ze života našich předků.

Návštěvníci jistě uvítají i možnost občerstvení v zážitkovém hostinci U loupežníka Bambitky nebo pohádkové cukrárně.

Pohádková říše je otevřena od 10 do 18 hod. a akce se koná za každého počasí. Areál je venkovní, ale i pod střechou.

Pokud tedy váháte, kam na výlet s dětmi, zábavní park skřítka Fábuly je ideální volbou. Čekají vás celodenní zábava, kulturní akce, česká pohádka i adrenalin. A protože Vysočina i Jižní Čechy jsou pro výlety jako stvořené, leží Fábulova pohádková země přímo na rozhraní těchto dvou krajů. Tak neváhejte a využijte tento skvělý tip na výlet.
Program akce

10:00 otvíráme zábavní park a veškeré atrakce
11:30 kejklířské vystoupení
15:00 kouzelnické vystoupení
16:30 velká pohádková bitva

V průběhu dne probíhají kejkle, chůze na chůdách, plivání ohně,…

Změna programu vyhrazena.

Podrobnosti

Zahájení:
8 Srpen, 2016
Ukončení:
14 Srpen, 2016

Místo konání

Pohádková říše Fábula
Masarykova 362
Kamenice nad Lipou, Vysočina / Jižní Čechy 394 70 Česká republika
+ Google Mapa

Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou

 Fábula není určen jenom dětem, ale i dospělým. Ať už jste novopečení rodiče nebo máte mezi svými blízkými puberťáky, či vnoučata, vy všichni se u Fábuly báječně pobavíte.  Myšlenkou parku Fábula je aktivní zábava pro celou rodinu. A tak právě stálé atrakce, ale i doprovodné programy a akce jsou navrženy tak, aby naplnily očekávání návštěvníků všech věkových kategorií. Kde jinde si budete moci osobně pohovořit s loupežníky, vodníky a krásnými bludičkami? Kde jinde se vaše mladší děti vyřádí v bludišti a jejich starší sourozenci si užijí únikovou hru, mezitím, co vy si pochutnáte na pečených žebrech v krčmě a odpočinete si u příjemné muziky? No přece u Fábuly. Kouzlo kulturních akcí pořádaných pohádkovou říší Fábula je také v tom, že se odehrávají v rodinném a komorním prostředí malebného pohádkového areálu. Tedy nikdy zde nebudete čekat v obřích frontách na občerstvení nebo u vstupu. Nic nemusíte rezervovat a o připravený program nepřijdete, ať prší nebo je horko. Pořadatele akcí vždy myslí na to, aby se návštěvníci cítili příjemně a proto za deště, zimy nebo horka připraví akci pro vás i vaše děti v chládku pod střechou. A pokud je tak akorát, užijete si akcí venku pod širým nebem.

Víte, že park Fábula vznikl v prostorách bývalého okresního soudu?  A že krčma U Loupežníka kdysi sloužila jako vycházkový dvůr pro vězně? I to, že úniková hra se odehrává v pravých vězeňských, zcela původních celách? Přijďte si užít akci, kterou jste si vybrali, věříme, že si z ní odnesete nezapomenutelné zážitky.

Odběr novinek