zábavní park pro děti

Tvoření s dětmi

Tvořivé dílny pro děti

Češi prý mají „zlaté ručičky“. V mnoha případech je to určitě pravda. Pohádková říše Fábula připravila pro ty nejmenší ručičky tvořivé dílny, kde si prstíky osahají různé materiály a nakonec z nich mohou vytvořit originální výtvory pro sebe nebo své nejbližší.  Dílnám patří celé křídlo budovy bývalé Okresního soudu a později firmy Český křišťál v Kamenici nad Lipou. Jednotlivé stolky doprovází malba v podobě pohádkových domečků na stěnách a ty doplňují celkovou atmosféru zábavního centra. V tvořivých dílnách můžete s dětmi strávit i delší dobu, nikam nespěchat a věnovat se jen sobě a tvoření. Vedle sousedící cukrárna vám k tomu nabídne občerstvení. Dílny jsou ideálně stráveným časem, pokud se náhodou ochladí a plány na koupání je potřeba rychle měnit.

Tvoření s dětmi – zábava i pro dospělé

V tvořivých dílnách skřítka Fábuly voní barvy. Můžete své děti při tvoření doprovázet nebo vyrábět, lepit, malovat společně s nimi. Možná u toho uslyšíte Peřinku a Polštářka. Hlasité ovčí obyvatele Fábulova zvěřince. Ti nejmenší si domalují sádrovou figurku nebo dřevěnou podobu skřítka Fábuly nebo odejdou s vlastními výrobky z jedlého marcipánu. Na ty vetší čekají trička s šablonou. Po jejím přiložení a dobarvení vzniká originální model k nošení nejen v létě s motýlky, zvířaty nebo květinami. Fábula nabízí omalování skleniček a hrnečků vlastními motivy, výrobu náhrdelníků z dřevených korálků nebo náušnic. Ideálním materiálem pro tvoření s dětmi, které se stane i zábavou pro dospělé je výroba auta, formule 1 nebo pistole. Dřevěný model je potřeba nejdříve pečlivě složit a potom dozdobit barvami. Skřítek Fábula vás na závěr vybaví pro tento váš výtvor krabicí. Co takhle vyrobit si vlastní svíčku ze včelího vosku? I to se vám u Fábuly povede. A nejen pro milovníky divadla je možné dotvořit sádrovou benátskou masku. Představte si, jak se za ni schováte a hned překvapíte někoho doma! Estéti si v dílnách vytvoří vlastní Fábulo nezlob se, květináč, domino nebo dřevěnou hrací kostku. Každý si zde najde svoje.

Nové atrakce v pohádkové říši

Čtyři roky vznikala podoba zábavního Fábulova centra a během té doby se změnilo hodně. Během posledního roku doplnily pohádkovou říši nové atrakce. A dokonce díky své velikosti získaly na pomyslný krk medaili Agentury Dobrý den z Pelhřimova a tím zápis do České knihy rekordů. Jedná se o obří společenské hry. Fábula jim vyčlenil celou polovinu křídla druhého patra budovy. Bývalé nevyužité prostory v dezolátním stavu teď voní novotou. Nový domov v nich našlo domino, pexeso, kuličky, kostky, dáma, logik a Fábulo, nezlob se! To musíte vidět! Poslední červnovou neděli se křtil i nově vzniklý dětský koutek s prolézačkami a skluzavkou. Letošní rok je možné v pohádkové říši Fábula hrát i divadlo pod širým nebem či uvnitř díky novému venkovnímu amfiteátru a divadelnímu sálu. No, Fábula se zapotil!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek