tipy na dovolenou

Tipy na dovolenou s dětmi pro rok 2018

Přinášíme vám přehled tipů, které se vám mohou hodit při plánování letošní dovolené s dětmi.  Obliba ČR během posledních let stoupá. Kvalita ubytování se vyrovná sousednímu Rakousku.  Ale hlavně stále více lidí zjišťuje, že doma je prostě doma. Dobrodružství můžete zažít s vašimi dětmi doslova „za humny“.

Rodinné balíčky

Jako první můžete využít komplexní nabídku hotelů. Ať již na horách nebo lokalitách jižních Čech a Moravy. Resorty rodinám pro dovolenou s dětmi nabízejí wellness služby a děti zabaví zkušení animátoři v animačních programech. Téměř vždy jsou v blízkosti hotelů hřiště. Pokud potřebujete hodně odpočívat a ani se vám nechce vymýšlet náplň dovolené, zvolte tyto balíčky.

Aktivní dovolená

Málokdo je dnes schopen vymyslet takový program, aby se všichni členové rodiny zabavili a po návratu měli více energie než předtím. Určitě si před samotným létem vyjasněte vaše představy. Komunikujte společně a podle toho dovolenou s dětmi připravte. Pokud to lze vzhledem k jejich věku, zapojte je do příprav. Mohou s vámi objednat např. pobyt na koňských rančích nebo ve srubech a roubenkách. Než odjedete, nechte je připravit všechny potřebné věci do srubu a potom společně konzultujte výsledek. Ať namalují místo vašeho pobytu a řeknou si, co by chtěly dělat. Nabídka pobytů na rančích, pronájmů rančů a chalup je široká a vždy si vyberete pro vás tu nejvhodnější. Na večery přibalte společenské hry – např. Labyrint nebo Dobyvatele. A můžete vyrazit.

cyklistika

Dovolená v tichu

Kdo z vás potřebuje opravdu takříkajíc „vypnout“, má možnost vydat se např. na šumavské samoty, kde v posledních letech vyrostlo několik lokalit, kde se vám sen o odpočinku v klidu splní. Řada rodin tyto lokality využívá pro dovolenou s dětmi. Příroda je mocná a i když budou vaši potomci možná na začátku proti, nechte na ně působit okolní atmosféru, na kterou nejsou zvyklí. Určitě objeví něco, na co budou dlouho vzpomínat. Vymyslí např. vlastní hru, vydají se za pokladem, promění se v pračlověky. Příroda probouzí fantazii a trávení času v ní bude pro vás všechny velmi přirozené.

Až se budete ze svého ráje vracet zpět a možná se na chvíli budete cítit jako v pohádce, máte možnost zažít českou pohádku doslova na vlastní oči. V Kamenici nad Lipou, v blízkosti Jindřichova Hradce, vyrostla Fábula. Rodinný zábavný areál s řadou venkovních i vnitřních atrakcí. Na pohádkové cestě potkáte živé bytosti z českých pohádek, které vás nejen pobaví, ale také vám dají možnost odnést si část z tamního pokladu. Vyzkoušíte únikovou hru, užijete si divadlo, interaktivní výstavy, bludiště, mini ZOO a poobědváte v pravé loupežnické krčmě.https://pohadkova-rise.cz/

 

Rodinné stany

Celkem 15 areálů nabízí ubytování v obřích rodinných stanech. Stan je díky moderním materiálům a unikátním technologiím výborně prodyšný, vzdušný a nešustí. I v uzavřeném stavu v něm není za slunečných dnů vedro, naopak za deště vlhkost odchází ze stanu ven. Obavy není třeba mít ani při silné bouřce, stany s ocelovou konstrukcí odolají větru až 88 km/h. Stan je chráněn proti větru, hmyzu, špíně a prachu.

Některé areály jsou vybaveny vlastními lanovými centry, půjčovnou koloběžek a večer pro děti pořádají diskotéku. Poslední noc, pokud vám to počasí dovolí, vyberte spaní „pod širákem“ a třeba uvidíte po dlouhé době oblohu plnou hvězd.

 

Tipy pro cestování s dětmi

Na závěr vám přinášíme několik tipů do auta, letadla nebo vlaku. Můžete volit sledování  filmů nebo pohádek. Na trhu ovšem existuje řada důmyslných her. Ty nakonec zapojí celou rodinu a cestování nemusí být pouze přejezd z jednoho místa do druhého. Cestovní hra Auta do auta je plná zábavných úkolů. Pomocí hry Speedy mohou děti trénovat hravým způsobem matematiku. 50 veselých her na cesty vás zachrání při samotném pobytu.

dětičky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek