hraní

Tip na školní výlet

Školní výlet do Pohádkové říše

Zábavní areál Fábula v Kamenici nad Lipou si všem pedagogům dovoluje popřát vše nejlepší do roku 2017 a nabídnout tip na školní výlet pro děti MŠ a 1. stupně ZŠ.  Areál přivítá v roce 2017 výlety již popáté a cílí na zkvalitňování nabídky svých služeb.

Tvůrci se zaměřili na oživení české pohádky. V rekonstruované budově bývalého Okresního soudu tak vznikla pohádková cesta, kterou děti s pedagogickým dozorem procházejí, potkávají živé pohádkové bytosti a plní připravené úkoly. Celodenní program je interaktivní, zábavný a poučný. Doplňují ho dvě naučná divadelní představení, loutkářský workshop a profesionální divadelní škola, ve které děti tvoří divadelní hru pod odborným hereckým vedením. V případě pěkného počasí navštěvují žáci místní mini Zoo, bludiště s hradem, střílí z kuše nebo tráví čas na venkovním posezení s dětským hřištěm. V opačném případě tráví čas u obřích společenských her, v tvořivých dílnách a místnostech s hlavolamy. Občerstvení zajišťuje cukrárna a restaurace s možností objednání obědů.

zmenseno2
Život v Pohádkové říši (14)

Pohádkové bytosti, atrakce a představení

Park Fábula pro sezonu 2017 nabízí 1000,-Kč dotaci na dopravu do Kamenice nad Lipou. Na bezplatném parkovišti u vstupu do areálu parkuje až 6 autobusů. Organizován je vstup do pohádkového sklepení a divadelní představení. Po zbývající dobu využívají školy pohádkový areál podle svých preferencí. Některé z atrakcí jsou bezbariérové. Pro sezonu 2017 bude divadelní představení uvádět Petrpaslíkovo divadlo Nymburk. První hra, Když šla vrána do světa, dětem přibližuje přírodní cykly ve zvířecím světě. Kniha pravěku aneb „Kde se vzal na zemi člověk“, zprostředkovává informace o historii planety a života na ní. Pro děti od 3. tříd je připravena adrenalinová hra Únik ze žaláře. Hlavní program končí ceremonie pasováním všech dětí a kantorů do stavu rytířského, ke kterému obdrží každá třída svůj glejt. Ze školního výletu si děti mohou odvézt formou fotografie, která je zahrnuta do ceny vstupného. Další informace poskytují webové stránky areálu, které zodpoví praktické otázky k organizaci vašeho výletu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek