Praktické informace

Počasí

Špatné počasí vám rodinný výlet k Fábulovy určitě nepokazí. Program a zábava pro děti i dospělé jsou připraveny pod střechou, venku i v chládku pohádkového sklepení. Takže pokud vás čeká dovolená s dětmi a předpověď počasí straší deštěm, či teplotami nad 30 stupňů, vyražte na výlet do zážitkového parku Fábula.

Není nic příjemnějšího, než se zchladit v pohádkovém sklepení a v dalších prostorách této krásné prvorepublikové stavby. Tlusté kamenné zdi vám u nás vždy zajistí příjemný chládek!!! A v kombinaci se zmrzlinou, či ledovou tříští se u Fábuly budete cítit jako v ráji.

Venku – Mini ZOO; zámecké bludiště; programy s animátory; dětská hřiště; velké tunelové bludiště

Uvnitř – Cesta za pokladem v pohádkovém sklepení; hlavolamy; dílny; únikovka „Útěk ze žaláře“; strašidelné bludiště; výstava panenek; střelnice; programy s animátory; obří společenské hry; dětské herny; pohádkový Betlém

Venku i uvnitř  – hostinec u loupežníka s cukrárnou a letní terasou

divadlo

Zázemí pro miminka

Fábula je zábavní areál pro děti, proto jsou samozřejmostí  přebalovací pultíky, v restauraci i cukrárně mikrovlné trouby na ohřátí kašiček a čajíků a jídelní dětské židličky.

Jednomístné kočárky projedou do restaurace a mohou se pohybovat v prostorách dílen, cukrárny a království hlavolamů (v celém 1. patře). Na prohlídku sklepení však musíte vzít miminko do náručí.

Domácí mazlíčci

Skřítek Fábula má sice rád zvířátka, ale protože jsme zábavní areál pro děti, s velkými pejsky vás bohužel do parku kvůli bezpečnosti dětí nepustíme. Ty nejmenší pejsky vám dovolíme vzít s košíkem a v tašce i do pohádky.

Časová náročnost

Záleží jen na vás. Pokud budete chtít využít všechny aktivity, počítejte alespoň 5 hodin. Můžete u nás ale strávit klidně celý den a určitě se nudit nebudete. Takže pokud řešíte, kam na výlet třeba tento víkend, u Fábuly je celodenní program pro děti a dospělé zajištěn, takže čím dřív přijedete, tím víc si všechny zábavné hry a atrakce užijete. Pokud by jste ale náhodou nestihli všechno, alespoň budete mít důvod vyrazit k nám na výlet znovu a to na vás bude čekat zase nová a lepší zábava.

Co na výlet k Fábulovi sebou?

Jsme zážitkový areál. Pokud si to u Fábuly chcete užít opravdu naplno, zvolte raději pohodlné oblečení a pak už stačí jen dobrá nálada.V dílnách sice dostanete zástěrku, ale nezapomeňte, že si k nám jdete hrát, proto nechte nejnovější modely raději doma. Jídlo a pití si brát nemusíte – naše nabídka vás jistě uspokojí – hotová jídla a speciality v restauraci i domácí zákusky a zmrzka v cukrárně.

Můžeme s návštěvou u Fábuly spojit výlet na kole?

Zábavní park Fábula získal certifikaci Cyklisté vítáni. Kola  si u nás uzamknete, ke koupi je turistická známka, cyklomapa okolí, a kdyby jste náhodou píchli, nářadíčko vám zapůjčíme. V kraji Vysočina a Jižní Čechy milujeme pěší výlety i výlety na kole, proto jsme na cyklisty plně připraveni.

Jak je to s parkováním?

Parkování zdarma je možné na parkovišti přímo před areálem. A pokud se rozhodnete prohlédnout si zajímavá místa městečka Kamenice nad Lipou, můžete klidně zaparkovat kdekoliv v centru, od náměstí a zámku jsme jen malý kousíček pěšky.

Je zábavní park bezbariérový?

Přestože budova areálu Fábula se stařičká a pochází již z roku 1925 a pohádková trasa se nachází ve sklepení, snažili jsme se alespoň část aktivit zpřístupnit pro návštěvníky s pohybovým omezením. Mohou tak absolvovat program s animátorem, podívat se na zvířátka v mini ZOO, navštívit tvořivé dílny, království hlavolamů, cukrárnu a restauraci. Bohužel se ale nedostanou na cestu v pohádkovém sklepení a do 2. patra na atrakci obřích společenských her. Také bludiště není bezbariérové.

Jak to u nás probíhá?

Při příjezdu zaplatíte vstupné a pohádková bytost vás seznámí se vším, co vás čeká. Vybaví vás TIŠTĚNÝM PRŮVODCEM s mapkou areálu a můžete se vydat za dobrodružstvím.

V areálu jsou připraveny celkem 4 hry. Je jen na vás, jestli si je zahrajete nebo ne. Zadání i výsledky najdete vždy na jednotlivých stanovištích:

  • putování s Igráčkem v pohádkovém sklepení
  • kvíz PRAVDA NEBO LEŽ ve venkovním bludišti
  • pohádkové otázky na výstyvě pananek
  • šifrovaná pro starší dětii a dospělé

V areálu se pohybujete samostatně, bez průvodce. Na informačních tabulích naleznete časy animačních programů. Po celém areálu vás provází směrovky a šipky, takže se zaručeně neztratíte.

Odběr novinek