Praktické informace

Počasí

Špatné počasí vám rodinný výlet k Fábulovy určitě nepokazí. Program a zábava pro děti i dospělé jsou připraveny pod střechou, venku i v chládku pohádkového sklepení. Takže pokud vás čeká dovolená s dětmi a předpověď počasí straší deštěm, či teplotami nad 30 stupňů, vyražte na výlet do zážitkového parku Fábula.

Není nic příjemnějšího, než se zchladit v pohádkovém sklepení a v dalších prostorách této krásné prvorepublikové stavby. Tlusté kamenné zdi vám u nás vždy zajistí příjemný chládek!!! A v kombinaci se zmrzlinou, či ledovou tříští se u Fábuly budete cítit jako v ráji.

Venku – Mini ZOO; pohádkové bludiště; kulturní program a divadlo v letním amfiteátru; dětská hřiště; pikniková loučka

Uvnitř – Cesta za pokladem v pohádkovém sklepení s živými bytostmi; hlavolamy; dílny; únikovka „Útěk ze žaláře“; obří společenské hry; cukrárna; herny; pohádkový Betlém

Venku i uvnitř  – hostinec u loupežníka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zázemí pro miminka

Fábula je zábavní areál pro děti, proto jsou samozřejmostí  přebalovací pultíky, v restauraci i cukrárně mikrovlné trouby na ohřátí kašiček a čajíků a jídelní dětské židličky.

U venkovního dětského hřiště a letní terasy restaurace si maminky a tatínci mohou užít komfort piknikové loučky s dekami a slunečníky, kde se vaše miminka mohou spokojeně batolit.Neřešte už proto, kam s dětmi na výlet, když jedno z nich se musí ještě vozit v kočárku. U Fábuly se bude líbit i těm úplně nejmenším.

Kočárky projedou do restaurace a mohou se pohybovat v prostorách dílen, cukrárny a království hlavolamů (v celém 1. patře). Na prohlídku sklepení však musíte vzít miminko do náručí.

Domácí mazlíčci

Skřítek Fábula má sice rád zvířátka, ale protože jsme zábavní areál pro děti, s velkými pejsky vás bohužel do parku kvůli bezpečnosti dětí nepustíme. Ty nejmenší pejsky vám dovolíme vzít s košíkem a v tašce i do pohádky.

Časová náročnost

Záleží jen na vás. Pokud budete chtít využít všechny aktivity, počítejte alespoň 5 hodin. Můžete u nás ale strávit klidně celý den a určitě se nudit nebudete. Takže pokud řešíte, kam na výlet třeba tento víkend, u Fábuly je celodenní program pro děti a dospělé zajištěn, takže čím dřív přijedete, tím víc si všechny zábavné hry a atrakce užijete. Pokud by jste ale náhodou nestihli všechno, alespoň budete mít důvod vyrazit k nám na výlet znovu a to na vás bude čekat zase nová a lepší zábava.

Co na výlet k Fábulovi sebou?

Jsme zážitkový areál. Pokud si to u Fábuly chcete užít opravdu naplno, zvolte raději pohodlné oblečení a pak už stačí jen dobrá nálada.V dílnách sice dostanete zástěrku, ale nezapomeňte, že si k nám jdete hrát, proto nechte nejnovější modely raději doma. Jídlo a pití si brát nemusíte – naše nabídka vás jistě uspokojí – hotová jídla a speciality v restauraci, rychlé občerstvení ve stánku U Otesánka i domácí zákusky a zmrzka v cukrárně.

Můžeme s návštěvou u Fábuly spojit výlet na kole?

Zábavní park Fábula získal certifikaci Cyklisté vítáni. Kola  si u nás uzamknete, ke koupi je turistická známka, cyklomapa okolí, a kdyby jste náhodou píchly, nářadíčko vám zapůjčíme. V kraji Vysočina a Jižní Čechy milujeme pěší výlety i výlety na kole, proto jsme na cyklisty plně připraveni.

Jak je to s parkováním?

Parkování zdarma je možné na parkovišti přímo před areálem. A pokud se rozhodnete prohlédnout si zajímavá místa městečka Kamenice nad Lipou, můžete klidně zaparkovat kdekoliv v centru, od náměstí a zámku jsme jen malý kousíček pěšky.

Je zábavní park bezbariérový?

Přestože budova areálu Fábula se stařičká a pochází již z roku 1925 a pohádková trasa se nachází ve sklepení, snažili jsme se alespoň část aktivit zpřístupnit pro návštěvníky s pohybovým omezením. Mohou tak shlédnout divadelní představení, podívat se na zvířátka v mini ZOO, navštívit tvořivé dílny, království hlavolamů, cukrárnu a restauraci. Bohužel se ale nedostanou na cestu v pohádkovém sklepení a do 2. patra na atrakci obřích společenských her. Také bludiště není bezbariérové.

Jak to u nás probíhá?

Při příjezdu zaplatíte vstupné u automatu, který vám vydá vstupenky. S těmi vás vpustí pohádková bytost do areálu a seznámí vás se vším, co vás čeká. Máte 2 možnosti:

1. varianta – Zakoupíte si za 20,-Kč hrací kartu a můžete se vydat za kouzelníkem Kellym, který vám převypráví svůj příběh a pošle vás na dobrodružnou cestu plnit úkoly a sbírat za to body. Tato cesta obsahuje putování za pokladem ve sklepení, pohádkový kvíz v bludišti, turnaj v obřích společenských hrách, tvoření v dílnách, únikovku „Útěk ze žaláře“, vypůjčení kostýmů a hru „Tajemné šifrování“. Je jen na vás, do jakých disciplín se pustíte, rozhodně nemusíte absolvovat vše. Čím více bodů získáte, tím lepší odměny si budete moci odnést.

2. varianta – Hrací kartu si koupit nemusíte a projdete si veškeré atrakce bez plnění úkolů, hraní her a luštění šifer. I tak je u Fábuly dostatek aktivit, které vás zabaví na celý den.

V areálu se pohybujete samostatně, bez průvodce. Na informačních tabulích naleznete časy vystoupení a informace k aktuálnímu programu. Po celém areálu vás provází směrovky a šipky, takže se zaručeně neztratíte.

Informační centrum se nachází na nádvoří, kde je také vstup na pohádkovou cestu za pokladem. Zde vám naše pohádková bytost vždy poradí kudy kam.

 

Odběr novinek