PRAKTICKÉ INFORMACE PRO PEDAGOGY A RODIČE

Čas příjezdu a odjezdu

Ideální čas příjezdu je do 9:00 hod. Brány Pohádkové říše jsou otevřeny již od  8:00 hod. Proto, pokud chcete například nejprve posvačit a vklidu se rozkoukat, než začne hlavní program, můžete dorazit kdykoliv po 8 hodině ranní.

Čas odjezdu není určen, zpět k domovu se můžete vydat kdykoliv, nejpozději však v 16:00 hod.

Pokud k nám ale jedete z dálky, nebo z jakýchkoliv důvodů nestihnete dorazit včas, nic se neděje, plynule vás do programu zapojíme.

Organizace výletu

Po vašem příjezdu obdržíte u vstupu potřebné informace a každé dítě a kantor dostane hrací kartu včetně plánku areálu. Pro prohlídky pohádkového sklepení Vás rozdělíme na skupinky a přiřadíme Vám časy těchto prohlídek. Také proběhne platba za školní výlet. Poté se děti budou moci nasvačit ( venku nebo uvnitř dle počasí ) nebo jít rovnou na divadlo.

V průběhu prvního divadelního představení mohou paní učitelky nechat děti na divadle a využít možnosti prohlídky areálu, kdy je celou říši provedeme a zodpovíme jejich případné další otázky.

Pak už se pohybujete zcela samostatně, jdete si se svojí třídou nebo skupinou využít jakoukoliv volnočasovou aktivitu, nikdo vás neorganizuje. Je na vás, jestli si půjdete do bludiště, na hlavolamy, či do expozice obřích společenských her nebo třeba pozdravit naše zvířátka.

Až se přiblíží čas vaší prohlídky pohádkového sklepení, dostavíte se se svojí skupinou na nádvoří, kde si Vás vyzvedne pohádková bytost a na cestu za pokladem si vás odvede.

Po projití pohádkového sklepení opět pokračuje vaše volná zábava, včetně možnosti kdykoliv a kdekoliv se občerstvit ( k dispozici je cukrárna, restaurace i venkovní posezení ). A ve 13:00 hod jste zváni na divadelní interaktivní kvíz.

Počasí

Ve vnitřních prostorách pod střechou se nachází tyto aktivity – prohlídka pohádkového sklepení, dílny, cukrárna a občerstvení, hlavolamy, obří společenské hry. Venku se nachází tyto aktivity – mini ZOO, bludiště, venkovní dětské hřiště. Divadelní představení hrajeme při pěkném počasí na letním venkovním amfiteátru. Za špatného počasí je pro vaše pohodlí připraven divadelní program v krčmě u loupežníka Bambitky, která je k dispozici pouze pro školní výlety a  je zde také pro všechny děti a kantory zajištěn zdarma pitný režim. V případě chladného počasí je krčma vytápěna.

Oblečení – Při chladném počasí je vytápěný  prostor pro divadelní představení, kde je možné se i mezi divadly a programy nasvačit. Zde je také pro všechny děti a kantory zajištěn zdarma pitný režim. Pokud bude v den vašeho výletu chladno, zde se tedy budete moci zahřát, ostatní vnitřní prostory však vytápěné nejsou, děti ať si proto do batůžku přibalí teplou mikinu.

Nebudou se ti nejmenší bát čerta a jiných bytostí?

Jelikož pohádkové bytosti ztvárňují živí herci, vždy se snaží přizpůsobit věku dětí ve skupině. Jinak tedy komunikují s malými dětmi a jinak se školáky. Občas vzniká problém u čerta, který, i když je hodný a srandovní, pořád je to přeci jenom čert. Pro skupinky těch nejmladších dětí z mateřských škol tedy po domluvě s paní učitelkou vyměníme čerta například za hubatou Káču nebo klidně jinou pohádkovou bytost. Nebo je možné 4. pohádkovou bytost prostě vynechat a děti tak mohou projít peklem bez setkání s postavou ze světa příběhů a fantazie.

Bezbariérový přístup

Bezbariérově přístupné jsou tyto prostory: divadelní představení, tvořivé dílny, království hlavolamů, restaurace a cukrárna, mini ZOO.

Bezbariérově přístupné bohužel nejsou tyto prostory: pohádková cesta za pokladem sklepením, venkovní bludiště a expozice obřích společenských her

Parkoviště pro autobusy

Přímo před areálem Pohádkové říše je možnost pakování pro 6 autobusů, samozřejmě zdarma. V Kamenci nad Lipou je několik ukazatelů na Pohádkovou říši, proto pro řidiče není problém areál najít. Jako záchytný bod slouží autobusové nádraží, které je přímo naproti areálu Pohádkové říše.Řidiči autobusů mají vstup zdarma, aby si mohli odpočinout a občerstvit se před spáteční cestou domů.

Tvoření v dílnách

Školní výlet si můžete ještě více zpestřit tvořením v dílnách.Vyberte si 1 společnou techniku a předem ji nahlaste.

Pohádková bytost v tvořivých dílnách rozdá dětem materiál, zástěrky a techniku hromadně všem vysvětlí a ukáže. Děti dále tvoří sami, za asistence pedagogického doprovodu a pohádkové bytosti. Výrobky si děti hned odnášejí sebou.

Níže jsou doporučené techniky – rychlé, jednoduché, finančně přijatelné. Samozřejmě si můžete vybrat i z kompletní nabídky.

– vymalování dřevěné hrací kostky 3,5 cm (originálně vymaluj – např., Kdo dnes uklízí pokojíček? máma / táta / brácha / já / nikdo / všichni) 40 Kč náhled
– cukrářská dílna – modelování z marcipánu (můžeš pak i sníst) 60 Kč náhled
– vymalování dřevěného skřítka Fábuly (15 cm)

zlevněná cena pro školní výlety

60 Kč náhled
– pískování – malování obrázků barevným pískem do šablon – A5 60 Kč náhled
– výroba svíček (tvoření z plátů včelího vosku) 70 Kč náhled
– malování na keramiku (menší talířky, mističky, domovní čísla, drobnosti)  zlevněná cena pro školní výlety 50 Kč

 

náhled

 

Odběr novinek