PRAKTICKÉ INFORMACE PRO PEDAGOGY A RODIČE

Čas příjezdu a odjezdu

Ideální čas příjezdu je do 9:00 hod. Brány Pohádkové říše jsou otevřeny již od  8:00 hod.

Čas odjezdu není určen, zpět k domovu se můžete vydat kdykoliv, nejpozději však v 16:00 hod.

Pokud k nám ale jedete z dálky, nebo z jakýchkoliv důvodů nestihnete dorazit včas, nic se neděje, plynule vás do programu zapojíme.

Organizace výletu

Po vašem příjezdu obdržíte u vstupu potřebné informace a každé dítě a kantor dostane hrací kartu včetně plánku areálu. Pedagogický dozor obdrží časový harmonogram, kde najde čas pro POHÁDKOVOU CESTU ZA POKLADEM VE SKLEPENÍ a čas pro PROGRAM S ANIMÁTOREM. Také proběhne platba za školní výlet. Poté se děti budou moci nasvačit ( venku nebo uvnitř dle počasí ) nebo jít rovnou na atrakce.

Po areálu se pohybujete zcela samostatně, jdete si se svojí třídou nebo skupinou využít jakoukoliv volnočasovou aktivitu, nikdo vás dále neorganizuje. Je na vás, jestli si půjdete do bludiště, na hlavolamy, či do expozice obřích společenských her nebo třeba pozdravit naše zvířátka.

Až se přiblíží čas vaší prohlídky pohádkového sklepení, dostavíte se se svojí skupinou na nádvoří, kde si Vás vyzvedne pohádková bytost a na cestu za pokladem si vás odvede.

Až se přiblíží čas programu s animátorem, dostavíte se němu do divadelního sálku a on se už dětí ujme.

Počasí

Ve vnitřních prostorách pod střechou se nachází tyto aktivity – prohlídka pohádkového sklepení, dílny, cukrárna a občerstvení, hlavolamy, obří společenské hry, výstava panenek, strašidelné bludiště. Venku se nachází tyto aktivity – mini ZOO, zámecké bludiště, venkovní dětská hřiště. Program s animátorem se odehrává při pěkném počasí na letním venkovním amfiteátru. Za špatného počasí je pro vaše pohodlí připraven divadelní sálek. V prostorách krčmy U loupežníka je pro kantory a děti zajištěn zdarma pitný režim. V případě chladného počasí je krčma vytápěna.

Bezbariérový přístup

Bezbariérově přístupné jsou tyto prostory: strašidelné bludiště, výstava panenek, tvořivé dílny, království hlavolamů, restaurace a cukrárna, mini ZOO.

Bezbariérově přístupné bohužel nejsou tyto prostory: pohádková cesta za pokladem sklepením, venkovní bludiště a expozice obřích společenských her

Parkoviště pro autobusy

Přímo před areálem Pohádkové říše je možnost pakování pro 6 autobusů, samozřejmě zdarma. V Kamenci nad Lipou je několik ukazatelů na Pohádkovou říši, proto pro řidiče není problém areál najít. Jako záchytný bod slouží autobusové nádraží, které je přímo naproti areálu Pohádkové říše. Řidiči autobusů mají vstup zdarma, aby si mohli odpočinout a občerstvit se před zpáteční cestou domů.

Tvoření v dílnách

Školní výlet si můžete ještě více zpestřit tvořením v dílnách. Vyberte si 1 společnou techniku a předem ji nahlaste.

Pohádková bytost v tvořivých dílnách rozdá dětem materiál, zástěrky a techniku hromadně všem vysvětlí a ukáže. Děti dále tvoří sami, za asistence pedagogického doprovodu a pohádkové bytosti. Výrobky si děti hned odnášejí sebou.

Níže jsou doporučené techniky – rychlé, jednoduché, finančně přijatelné. Samozřejmě si můžete vybrat i z kompletní nabídky.

– vymalování dřevěné hrací kostky 3,5 cm (originálně vymaluj – např., Kdo dnes uklízí pokojíček? máma / táta / brácha / já / nikdo / všichni) 40 Kč náhled
– vymalování dřevěného skřítka Fábuly (15 cm)

zlevněná cena pro školní výlety

60 Kč náhled
– pískování – malování obrázků barevným pískem do šablon – A5 60 Kč náhled
– výroba svíček (tvoření z plátů včelího vosku) 70 Kč náhled
– malování na keramiku (menší talířky, mističky, domovní čísla, drobnosti)  zlevněná cena pro školní výlety 50 Kč náhled

Odběr novinek