Popleta je v tom!

Všechny pohádky končí dobře. A prozatím končí dobře i působení jedné z nejvýraznějších hereckých postav v zábavním parku Fábula. Alena Neumannová, která v roce 2014 uvedla do místního sklepení svoji originální čarodějnici Popletu, čeká na přelomu června a července miminko. Přinášíme vám s ní rozhovor, nejen o práci herecké, ale i o atmosféře v parku Fábula.

Jak si se Aleno k práci ve Fábulovi vlastně dostala?

Byla to náhoda. Pracovala jsem pro jednu jihlavskou neziskovou organizaci s mojí velice dobrou kamarádkou, která vždycky tíhla k herectví. A protože se stěhovala z Jihlavy směrem k Pelhřimovu, našla si  v roce 2013 práci ještě v tehdejší Pohádkové říši Fábula. Já jsem rok na to v Jihlavě skončila. Bylo to období, kdy jsem přesně nevěděla, co budu dělat dál. Nebylo nic, co by mě naplňovalo. Vystudovala jsem speciální pedagogiku, ale této práci jsem se nikdy pořádně nevěnovala. Tušila jsem, že chci dělat něco, co bude legrační, co mě bude zkrátka bavit. Shodou okolností jsem na internetu našla Pohádkovou říši a šla na pohovor. A přímo tam jsem potkala mojí kamarádku z Jihlavy. A v to chvíli to pro mě bylo jasný. Budu pracovat ve Fábulovi. Původně jsme se dohodly na práci v cukrárně a tvořivých dílnách. Nakonec jsem ale začala hrát. Vyzkoušela jsem si spoustu rolí. Včetně hodných, které mě nikdy moc nebavily (úsměv). Až po jedovatý role pro dospělý. Ale nejvíc jsem tíhla k čarodějnici.

Proč?

Člověk může bejt na lidi drzej. Nejenže mu to projde, ale ještě mu za to poděkujou.(úsměv)

Jak se Tvoje čarodějnice Popleta vlastně narodila?

Já jsem si pořád vymejšlela jméno. Byla jsem jakási Muribána. Až jednoho dne přišla do říše jedna rodinka. Nebyla jsem zrovna ve formě. Koktala jsem, pletla všechno pátý přes devátý. A oni na to: „Ty seš ale popleta.“ . A bylo to.

Popleta začala lidi bavit v r. 2014.Jak bys shrnula těch 5 let tady?

Naprosto boží, úžasnej, krásnej letní blázinec.

Co bylo Alčo úplně to „nej“.

Úplně těch top zážitků bylo hrozně moc. Pro mě každý léto tady ve Fábulovi bylo jedinečný. Nemůžu vybrat jeden zážitek, který by pro mě byl nejlepší. Sešla se tady skvělá parta lidí, se kterými jsme si skvěle sedli. A vždycky to byla jedna velká jízda. Když jsem ráno vstávala, vždycky jsem se k Fábulovi těšila.

To vypadá jako ideální práce?

Přesně. Akorát to má jednu chybu. Že jde o sezónní záležitost.

Proč by z tvého pohledu měli lidi k Fábulovi přijet?

Já si myslím, že by sem měli přijet, protože všechno se má zkusit na vlastní kůži. Každej zážitek je jedinečnej a specifickej. A pokud mají lidi zážitky rádi, tak já naopak nevidím důvod, proč by neměli přijet. Protože tady to zážitek bude určitě.

Teď Popleta odchází na mateřskou. Chtěla by ses potom k Fábulovi zase vrátit?

Určitě. Teď v tuhle chvíli jsem přesvědčená, že Popleta zase ožije.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek