princezny

Pohádková sezóna je úspěšně za námi

Ohlédnutí za letošní sezónou 

Pojďme se společně v myšlenkách vrátit do letošních letních prázdnin a zavzpomínat na chvíle strávené s vašimi rodinami na výletě v Pohádkové říši Fábula. Nejprve musíme pochválit počasí, že se letos umoudřilo a netrápilo nás již nesnesitelnými horky. Přestože v prostorách pohádkové vesničky Fábula je díky prastarým budovám v areálu příjemně i v horkých dnech, jistě každý z nás vyrazí raději na rodinný výlet, když se rtuť teploměru drží pod třicítkou.

Dalším pozitivní dojem z léta roku 2016 měli návštěvníci z očekávaných novinek, jakými byla divadelní představení a interaktivní expozice obřích společenských her. Jako vždy ale držela „prim“ prohlídka pohádkového sklepení. Navrácení hledání indicií, pekelná škola a sladký poklad na konci pohádkového putování, potěšilo všechny nové a hlavně opět se vracející návštěvníky. Velkému úspěchu se těšila i naše nová pohádková bytost, překrásná „ Blůďa“. Doteď živě vidím dva tatínky, jak vejdou do krčmy U loupežníka v kostýmech čaroděje a krále a zvolají, „Hospodo, nos na stůl, přijel král Václav!“ A vůbec se před pohledy ostatních nestyděli, naopak se prostě rozhodli, užít si tento den naplno. Když pak hodovali u grilovaných žeber a pivečka, přiběhla k nim po divadelním představení celá jejich rodina. Dětičky převlečené za princezny a rytíře, maminky taktéž v krásných pohádkových kostýmech. Děti si vše užívali na 100%, ale dospělci minimálně na 200. Když pak v podvečerních hodinách odcházeli, děkovali za krásně strávený den. Takovýmto rodinám patří ale hlavně náš dík. Právě pro vás Fábula existuje a právě pro vás se pokusíme zase do příští sezony  spoustu nových věcí vymyslet a připravit, aby jste se měli proč vracet.

Co jsme mohli v Pohádkové říši zažít?

 Letos bylo opravdu těžké si vybrat termín návštěvy pohádkového království Fábula. Jedna kulturní akce totiž střídala druhou. Pokud se ale pokusíme vyzdvihnout ty nejzdařilejší, zmínili bychom určitě Vodnické prázdniny s Josefem Dvořákem, při kterých sklízeli velký úspěch naše dvě vodnice a jejich divadelní představení a vodnická škola. Děti si při ní zařádily v rolích vodních živočichů a občas se vše zvrhlo ve vodní bitku. Velký úspěch sklidila dle očekávání i návštěva Míši Kuklové v Týdnu princů a princezen. Spolupráce s ní byla opravdu příjemná. Mile a upřímně ráda hovořila s návštěvníky, rozdávala úsměvy a pózovala pro rodinná fota návštěvníků. Za velmi zdařilý musíme prohlásit i týdenní akci s názvem Pohádkové putování s Karlem IV. Doprovodné programy ve formě kejklířského a kouzelnického vystoupení všechny velmi bavily. Nejvíce si však děti užívali bitvu za záchranu říše pohádek. Nemuseli při ní vystupovat šermíři, ani se nemuselo střílet z atrap zbraní. Postačila trocha vlídného humoru, herecké výkony našich pohádkových bytostí a o zbytek zábavy se už postaraly děti sami. Byly naprosto bezprostřední a ve jménu záchrany pohádkové říše rozpoutali takovou balonkovou dělostřelbu, že zlé bandity nakonec opravdu porazily. Krásně zdařilé byly i narozeniny skřítka Fábuly, již tradiční módní přehlídka pohádkových bytostí, či oblíbená Pigyáda.

Všem návštěvníkům, kteří za námi letos přijeli, děkujeme a těšíme se opět někdy naviděnou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek