sirky

Pelhřimov – město rekordů

Vyzkoušejte náš tip na výlet do muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově

Mnozí z Vás již slyšeli o Agentuře Dobrý den spol. s r. o., která provozuje Muzeum rekordů a kuriozit, které se nalézá v pěti patrech Dolní Brány, v Pelhřimově. Možná nevíte, že muzeum zahájilo svou činnost v roce 1994 a je jediné svého druhu ve střední Evropě. V roce 2005 bylo muzeum rozšířeno o druhou expozici s názvem Zlaté české ručičky sídlící v pelhřimovském Domě dobrých dnů. Obě expozice propojuje stezka nazvaná Procházka Českou knihou rekordů a jsou otevřeny denně od 9 do 17 hodin.

Agentura Dobrý den je správcem České databanky rekordů a vydavatelem České knihy rekordů. Každý rok pořádá,  vždy druhý červnový pátek a sobotu, festival rekordů a kuriozit „Pelhřimov – město rekordů“ jehož první ročník proběhl již v roce 1991 a od té doby se stále rozrůstá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
[/caption]
web-loď

V Muzeum rekordů a kuriozit můžete spatřit mnoho exponátů, které patří k českým NEJ – nejmenší, největší, nejdelší, nejtěžší a také fotografie z průběhu vzniku rekordů. Expozice jsou průběžně doplňovány a inovovány.

V roce 2003 vydala Agentura Dobrý den Českou knihu rekordů, v které jsou zaznamenány české rekordy a kuriozity. Kniha vychází každé tři roky a je v ní také zapsán soubor Obřích společenských her, který se nachází v Zábavním rodinném parku Fábula v Kamenici nad Lipou. Na trhu je již její páté vydání.

Nej exponáty stále přibývají

Co tedy můžete uvidět, když se vydáte do Pelhřimova? Například Obří prošívanou bundu, jejíž rukávy dosahují rozpětí 410 cm, nejmenší motorku v Evropě, ježka v kleci z Merkuru, nejdelší šálu nebo čokoládový zámek a mnoho dalších kuriozit. Za zmínku jistě stojí sbírka výrobků ze zápalek, která se stala světovým unikátem.

V současnosti Agentura Dobrý den spol. s r.o. pomáhá nevidomým. Do svých prostor nainstalovala sbírkového psa, eviduje výkony nevidomých a slabozrakých v knize rekordů a při jejich návštěvě muzea jim umožňuje osahat si exponáty nebo jim je zpřístupňuje z vitrín.

Agentura nejen, že vydává Certifikáty o vytvoření českého rekordu, spolupořádá městské slavnosti, firemní akce nebo dokáže připravit rekord na míru.

Pokud tedy chcete spatřit na jednom místě co nejvíce českých kuriozit, neváhejte a vydejte se na Vysočinu do Muzea rekordů a kuriozit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
[/caption]
JX6U5105-200x300
web-Muzeum-rekordů-a-kuriozit-obří-péřová-bunda-225x300

Tip na školní výlet

Náš tip na nejenom školní výlet zní. Vydejte se za zábavou a poznáním do Pelhřimova a pak už je to jen kousek cesty do zážitkového parku Fábula v Kamenici nad Lipou. Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek