Novinky sezóny 2018 v parku Fábula

Jožin z bažin a Igráček se od května 2018 usadí v parku Fábula

Kdyby si dnešní rodič mohl vybrat místo, kde se jeho děti zabaví, vzdělají, kam může vzít své rodiče, kde nenarazí na davy turistů a kde najde zábavu za každého počasí i výborné pohoštění, zvolil by Rodinný zábavný park Fábula v Kamenici nad Lipou. Areál zahájí svoji šestou sezónu 5.5.  a jako hlavní návštěvníky přizval Jožina z bažin a Igráčka.

Park chce zpřístupnit atrakce co možná nejvíce návštěvníkům, a proto květnové a červnové víkendy otevře za pouhých 100,- (běžná cena je 180/145). Pro držitele Rodinných a Senior pasů přichází s výjimečnou nabídkou. Během těchto dní pro ně bude platit cena 80,-. Tato cena platí i pro držitele karty City, se kterou Fábula začíná rovněž spolupracovat. Pokud náhodou nebudete mít během vaší dovolené s dětmi čas, můžete navštívit jednu z místních největších atrakcí – únikovou hru v letošním roce samostatně.

Hlavní atrakcí areálu je pohádková cesta, která letos dozná změn v podobě nově připravených úkolů při putování za pokladem. Můžete se opět těšit už na tradiční místní obyvatele – živé pohádkové bytosti a k tomu si zalámat hlavu hledáním správných písmenek do hledaného slova. Základ příběhu tvoří zjištění, že děti přestaly pohádky číst a to mělo za následek zlenivění samotných bytostí, které už ani neví, jakou práci v pohádkách mají. Je potřeba jim to plněním úkolů připomenout a děti navrátit ke čtení.

Kolem 30 zastavení má za sebou putovní výstava Fenomén Igráček, mapující historii, současnost a vývoj této legendární hračky. Fábula v letošním roce vyčlenil prostor pro část této výstavy. Největší atrakcí bude ale interaktivní vzdělávací výstava. Na 12 panelech se děti dozví informace např. z optiky, fauny, flory, naučí se uzlovat nebo porozumět jednotlivých světovým časovým pásmům. Součástí tohoto projektu je i pokus o vytvoření největšího uměleckého díla ze stavebnice ROTO ABC. Každý návštěvník tak od Fábuly dostane svůj díl stavebnice a bude se tak moci podílet na vzniku rekordu z této hračky.

Další novinkou je interaktivní výstava panenek. Myslíte, že ty jsou nudné? Vůbec ne. Díky Fábulovi zjistíte, že umí např. létat na koberci, jezdit na saních, vyznají se v hvězdách nebo v zahradničení. Výstavou bude navíc provázet ústřední hra s 10 stanovišti. Na nich dostanou děti otázky od jednotlivých panenek s cílem zjistit jméno oblíbené české filmové pohádky.

panenky

Změny se v letošní sezóně týkají i místního bludiště. Jak si nikdo zatím mohl nevšimnout, že místní svatojánská borovice je kouzelná! Jak se její kouzla projevují? To zjistíte přímo na místě. V krásném počasí tady navíc čekají na vaše děti 2 série otázek. Fábula je rozdělil pro menší a větší děti a je hodně moderní! Takže se tady setkáte i s otázkou na oblíbenou rodinu Simpsonových nebo Harry Potterem.

Pokud vám tedy během hledání odpovědí nezaklepe na rameno Jožin. Ten vylezl ze smrdutých bažin a nové ho kamaráda našel právě ve Fábulovi! No uznejte, že tady se mu bude v létě líbit a určitě si s vámi udělá i selfíčko. Dokonce pro vás má připravenou soutěž a jako odměnu společenskou hru právě s Jožinem z bažin. Hlavně si s ním nezapomeňte zazpívat.

Třeba přímo ze vstupní věže. Letos se díky novým schodům dostanete na krásnou vyhlídku v prvním patře.

Protože Fábula ví, že soutěžíte moc rádi, letos dostanete možnost na jednotlivých stanovištích v areálu plnit úkoly a výsledky zapisovat do hrací karty. Odměnou za vaše snažení bude samotný Igráček.

Kromě Igráčka a Jožina má Fábula ještě dohodu s místním parním vlakem. Každé úterý a čtvrtek o prázdninách bude vyjíždět z Jindřichova Hradce v 9:30 a vracet se z Kamenice nad Lipou v 15.10. To musíte zažít! Nikde jindy nejede pára přímo do pohádky.

s párou za Fábulou

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek