muzeum autíček

Muzeum autíček a starých hraček Příseka

Skřítek Fábula vyjel na výlet  do muzea autíček

Muzeum je unikátní svoji obsáhlou sbírkou, která skýtá přibližně 10.000 exponátů. Jedná se o sbírku hraček vyrobených v letech 1910-1991 na území Československa (která je téměř kompletní) a dále pak i produkci zahraniční. Modely autíček celému muzeu dominují a tvoří převážnou část expozice.

Najdete zde nejvíce československých hraček pohromadě a za zmínku stojí, že se zde nachází veškeré archiválie své dosavadní činnosti společnosti Abrex, která vyvíjí a následně vyrábí modely autíček zn. Škoda.

muzeum autíček
muzeum autíček

Zámek Příseka

Muzeum se nachází v prostorách nově zrekonstruovaného zámku, jehož historie sahá až do 15. století. Původně byl vystaven jako tvrz a na přelomu 17. a 18. století byl upraven na nevelký barokní zámek. Rekonstrukce proběhla za neuvěřitelný jeden rok (31. 3. 2014 – 31. 3. 2015). 10. 10. 2015 byl zámeček s expozicí otevřen veřejnosti.

Posezení v kavárně

Krásným zakončením prohlídky muzea je stylově zrekonstruovaná kavárna, která se nachází v areálu zámečku. Mimo příjemného posezení u kávy, jsou zde vystaveny  archiválie společnosti Abrex a zároveň modely, její současné produkce k zakoupení.

kavárna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek