Léto 2018 u Fábuly začíná.

Léto, zůstaň DLOUHO s námi.

„To jsou hice“, říká si asi na začátku letošního léta vodník a kroutí hlavou nad těmi, kdo pořádají letní akce pro děti. Je to tak. Počasí nám dává najevo, že buď se schováme do stínu nebo musíme skočit za hastrmanem do rybníka.  A existuje jediné místo v České republice, kde krom obojího na vás  čeká ta nejlepší zábava. A přitom veselá, kreativní, poučná, nápaditá, originální a pestrá.

Rodinný zábavní park Fábula. Tak se jmenuje místo v Kamenici nad Lipou, v blízkosti Jindřichova Hradce, které vás dostane. Česká pohádka, pojatá originálně a s humorem, tady baví návštěvníky už šestou sezónu. Ježibabu vystřídal ježidědek, ale na váze hříchů v pekle je pořád místa dost. Vodníci se vzdělávají ve škole a je to také jediná škola, která bude fungovat celé prázdniny. Že ryby se nemůžou opalovat, kapr neumí ržát jako kůň, musí umět každý adept vodnického řemesla.

V letošním roce vás do pohádky opět odveze parní vlak. Každé úterý a čtvrtek vyjíždí z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou. Jaký pohádkovější úvod před vstupem do parku si přát! A sotva z něj vystoupíte, už se před vámi mihne něco zeleného. To Jožin, vylezl z bažin a na léto se zabydlel ve Fábulovi. Pokud ho potkáte a uděláte si s ním selfíčko, můžete soutěžit o hlavní cenu velké soutěže – pobyt na Vranově.

Fábula je moderní a tak pozval do svého bludiště i Simpsonovi, Ledové království a Dobu ledovou v podobě nových otázek. Ale kávičku v blízké cukrárně má pořád stejně dobrou!

Letos se může každý návštěvník účastnit pokusu o nový rekord. Svůj  díl stavebnice ROTO ABC, který dostane u vstupu zdarma, připevní na vznikající konstrukci. Vznikne originální dílko různě propojených tvarů. Pohádka zkrátka lidi propojuje jako sport a hra.

Hostinec u Loupežníka Bambitky opět navaří a má připraveno jedno překvapení. Sítě pod stropem umocňují dojem z hostince, který letos bude točit domácí limonády a servírovat pochutiny opět z rukou báječné paní Korešové.

Úniková hra zatím slaví u Fábuly velký úspěch. Autentické prostory vazební věznice umocňují dojem ze hry, která spočívá v nutnosti dostat se ze žaláře do 30 min.

Igráček připutoval k Fábulovi letos poprvé ve formě interaktivní výstavy pro případ, že začne lít jako z konce. A výstavu Svět panenek si zamilují holčičky. Nové suvenýry, tvořivé dílny, půjčovna kostýmů a nové otázky v pohádkovém sklepení jsou Fábulovou pozvánkou pro letošní léto.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek