Kam s dětmi v Praze: Zajímavé výlety

Pokud se chcete v Praze vydat na méně známí místa, a přesto získat originální tipy na pražské zážitky s dětmi, máme jich pro vás více. Tohle si vaše děti užijí.

Trabant muzeum

Vydejte se do pražského Motola, kde najdete Trabant muzeum věnované nejznámějšímu počinu východoněmeckého automobilového průmyslu. Děti budou nadšené ze závodní dráhy, kde si mohou samy s modely trabantů zasoutěžit.

Celé muzeum je interaktivní, děti mohou na vše sahat, sedat si do trabantů, točit volanty, hrát si s autodráhou a autíčky trabantů, sedět na motorce, jezdit na terase na trabantích odrážedlech nebo sledovat 3D diapozitivy. Kromě exponátů týkající se trabantů jsou zde i hračky z druhé poloviny minulého století.

Oceníte i malby na stěnách, třeba jak Karlův most brázdí trabant. V létě to můžete spojit s procházkou v blízkých přírodních parcích v oboře Hvězda i parku Ladronka.

Nevšední muzeum iluzí

Muzeum nemusí být nuda a také tady se budete skvěle bavit. Illusion Art Museum Prague neboli I AM PRAGUE je první české muzeum věnované iluzi a triku v umění. Leží přímo v srdci Prahy na Staroměstském náměstí. Děti mohou vidět třeba úžasnou židli z Pána prstenů, kterou měl Gandalf, nebo se proměnit v anděly. Děti i vy se octnete doslova v jiném světě. Udělejte si výlet do světa fantazie.

Minigolf pod Žižkovskou věží

Žižkov se pyšní svojí dominantou Žižkovskou věží. V okolí najdete krásné parky, příjemné kavárny, farmářské trhy a zábavný minigolf. Některá minigolfová hřiště jsou krytá, jiná v přírodě, některá jsou pro malé děti, jiná už pro zkušenější hráče.

Golfové jamky umí být pěkně záludné. Je to zkouška trpělivosti a jemné motoriky.  Hřiště leží hned u žižkovské televizní věže v areálu Tower Park. Hole a míčky si půjčíte ve stánku u restaurace Miminoo.

Zábavní park Toboga Fantasy

Na Zličíně, který najdete na západním konci Prahy, je kromě obchodních center i úžasný dětský ráj plný zábavy. Zábavní centrum Toboga Fantasyvám umožní úkryt na pár hodin před letním vedrem, deštěm či zimou. Můžete zde uspořádat i dětské setkání nebo oslavu.

Atrakcí je tu dostatek pro všechny věkové kategorie dětí. Prolézací hrady, obří skluzavky, tobogány, lanový park, tubing, bobovka, balónkové fontány, shot aréna, fun park pro nejmenšískákací hrad, hřiště na míčové hry, vulkán, horolezecká stěna, trampolíny, motorky a elektrická autíčka, stolní fotbal, air hockey i kulečník.

Strašidelná a Kouzelná Praha na Vyšehradě

Milují vaše děti pohádky a příběhy? Pokud se jim tají dech pokaždé, když jim čtete knížku, ocení i pohádky o čertech nebo pověsti o Šemíkovi či Libuši. Vydejte se na některou z procházek od Strašidelná a Kouzelná Praha na 60 nebo 90 minut. Přes strašidelný Vyšehrad vás provedou úžasné průvodkyně.

Děti budou poslouchat tajuplné příběhy o čertech, krkavcích a procesí umrlců a zombíků. Získáte nevšední rodinný zážitek a dozvíte se s dětmi spoustu zajímavostí. Doporučujeme dětské trasy jako: Co vyprávěl skřítek Sýpek a Zase skřítek Sýpek, během kterých se podíváte třeba na jedinečné Hradčany, Kampu a Malou Stranu.

Zemědělské muzeum

Na Letné najdete kromě velkého parku s kyvadlem a nádherným výhledem na Prahu i velké dětské hřiště, spletité chodníky pro jízdu na kole či odrážedle a pár metrů odtud interaktivní Zemědělské muzeum. Zajímavé expozice Gastronomie, Lesnictví či Rybářství jsou plné kousků, které si děti mohou osahat a vyzkoušet.

suterénu muzea najdete expozici traktorů, na kterých se mohou děti i projet. Na své si přijdou všechny věkové kategorie, protože jsou zde i dětské traktůrky. Děti si mohou i podojit krávu. Ze střechy uvidíte celou Prahu, oceníte bylinkové záhony a dokonce včelí úly.

Kousek odtud na hlavní letenské třídě, na ulici Milady Horákové ochutnejte v pobočce Waf-Waf snídaňové menu s vajíčky, sladká pokušení a další dobroty. V zadní části provozovny je navíc malý dětský koutek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *