kam s dětmi tento víkend

Kam s dětmi tento víkend

Kam na výlet s dětmi tento víkend

Prázdniny se neúprosně blíží a pokud nás čeká stejně horké léto jako loni, všichni budeme jistě často řešit, kam vyrazit na rodinný výlet. Pláže koupališť a rybníků budou přeplněné, výlet na kole bude „o zdraví“  a ne všichni máme chatičku někde u lesa, kde bychom mohli pěkně v chládku relaxovat. Jistě existují  zajímavá místa v ČR, kde se můžeme něco nového dozvědět a zároveň se ukrýt před žárem poledního slunce. Napadají mě hrady a zámky nebo třeba jeskyně. Kde ale najít příjemný stín a zároveň zajistit zážitky a zábavu pro děti?

Co třeba zábavní parky. Záleží jistě na tom, jaké. V létě se nikomu nechce trávit víkend s dětmi v uzavřených moderních budovách nebo v centrech velkých měst. Raději vyrazíme na venkov, kde se příroda postarala o tepelně příjemnější klima. V poslední době se čím dál častěji objevují  zábavné parky tipu pohádkové království, pohádková vesnice, či třeba pohádková země. Pojďme se tedy podívat třeba do dětského zábavního parku Pohádková říše Fábula.Právě zde se totiž nabízí stylová zábava pro celou rodinu, a to venku i v chladivých prostorách pohádkového království.

Rodinný výlet o víkendu

Pohádková říše Fábula se nachází v Kamenici nad Lipou. Toto malebné městečko leží v místech, kde v sebe přecházejí turistickými cíly protkané kraje Vysočina a Jižní Čechy. Ano, vybavuje se vám správně tradiční Hračkobraní či stará lípa krášlící již mnoho staletí zahrady Kamenického zámku. Výlet s dětmi tento víkend můžete tedy spojit nejenom s prohlídkou zámku, ale využít třeba i možnosti krásného čistého koupání v nedalekém lomu Antonka.  Ale zpět k našemu tipu na rodinný výlet. Při pohledu zvenčí málokterý návštěvník tuší, co ho uvnitř čeká. Z areálu obehnaného dřevěnými hradbami vyčnívá jen obrovská budova, připomínající bývalý zámeček či starou školu. Hned u vstupní brány všem ale začne být jasné, že tady bude o program pro děti postaráno. Živé pohádkové postavy jsou všude. U vstupu, na prohlídkové trase, v amfiteátru divadla, dokonce i v cukrárně a restauraci. Tak tenhle rodinný výlet s dětmi bude ještě zajímavý ☺.

Kam s dětmi o víkendu když prší? Navštivte Rodinný zábavní park Fábula

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi když prší, vydejte se do zábavního parku Fábula. Klidně tu můžete strávit celý den a pořád bude co dělat. Návštěva parku Fábula je příjemná v horkém letním počasí, kdy se schladíte v chládku pohádkového sklepení, ale také během přívalových dešťů, bez kterých se dovolená s dětmi v ČR často neobejde. Za pěkného počasí můžete být i venku. Výlet do Fábuly můžete spojit s cestou na jiná zajímavá místa v ČR, třeba se zastavit na Lipně nebo si udělat výlet do Kamenice nad Lipou, kam můžete přijet z Jindřichova Hradce úzkokolejnou tratí a parním vláčkem. Kamenice nad Lipou je vhodná i na cyklistické výlety, takže se můžete projet i na kole.  

Zážitkový park Fábula je ideální místo pro děti všeho věku. Najdete zde spoustu atrakcí, malou ZOO, tvořivé dílny a interaktivní výstavu Svět panenek. Děti se mohou vyřádit ve strašidelném bludišti, zahrát si obří společenské hry a vyzkoušet hlavolamy. Touhu po extra zážitcích a adrenalinu naplní úniková hra Útěk ze žaláře a dobrodružná hra Tajemné šifrování. Budova kamenického Okresního soudu má přebudovaný suterén na pohádkovou cestu tajemným sklepením, kde má doupě ježibaba, čert a spousta pohádkových bytostí. Můžete si půjčit i kostýmy. Procházka ve skříňovém labyrintu je tajuplná a veselá. Hostinec u loupežníka Bambitky vás skvěle pohostí. Můžete si zamlsat i v cukrárně. A když vyjde sluníčko, můžete vyrazit s dětmi na vodu. Vaše dovolená s dětmi v ČR bude plná zážitků.

Výlet do Pohádkové říše Fábula

Protože jsou děti vždy nejvíce natěšené na pohádkové bytosti ve sklepení, zamíří  turisté rovnou do starého hradu, kde je čekají první zážitky. Možná tam potkají krále, čaroděje, vodníka nebo kašpárka, kdo ví… Pohádková cesta a její příběh pak pokračují třeba zakletou zahradou, starou půdou, mučírnou, chýší ježibaby či peklem. Setkání s dalšími bytostmi z nejedné České pohádky a složitá cesta plná slepých uliček, skrytých průchodů a hlavně úkolů se postará o nezapomenutelné chvíle z rodinného výletu. A ti, co přijedou zavčas, stihnou si užít i všechny ostatní volnočasové aktivity včetně kulturního programu. Jsou jimi tvořivé dílny, mini ZOO, zámecké bludiště, království hlavolamů, obří společenské hry, divadelní představení, či doprovodné kulturní programy pro děti. Mohou si projít dobrodružnou cestu, zastřílet si z kuše, vyfotit se v kostýmech nebo se pokusit o vysvobození z pravé vězeňské kobky. Pokládáte si stále ještě otázku kam o víkendu s dětmi? Nyní už nemusíte hledat a můžete rovnou podniknout rodinný výlet třeba do Pohádkové říše Fábula.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek