čarodějnice

Kam na školní výlet? Do Pohádkové říše!

Tip na školní výlet

Zaujmout a zabavit dnešní školáky – to je čím dát těžší oříšek pro mnoho kantorů. Dobrý pedagog chce jistě naplnit očekávání zábavy a zážitků u svých žáků, ale musí posoudit i přínos školního výletu na vzdělávání svých dětí a také přemýšlet nad okolnostmi, jako jsou počasí, vzdálenost, cena, atd.

Jaké jsou tedy dnes možnosti výletů pro MŠ a ZŠ:

Outdoorová centra – Pro starší školáky nesporně velmi lákavá zábava. Děti vedené školenými instruktory si zde vyzkouší netradiční sportovní atrakce, které jim přinesou velkou zábavu a zážitky.

Výhody: pobyt v přírodě, netradiční zážitky, sport, rozvoj pohybu a práce ve skupině

Nevýhody: omezená věková kategorie – pouze pro 2. Stupeň ZŠ, závislost na počasí ( v dešti či horku není sportovní aktivita pod širým nebem vhodná ), vyšší cena ( jednodenní programy kolem 400,-Kč na dítě ),

Hrady, zámky, muzea, památky – Tímto školním výletem jistě nic nezkazíte. Většina hradů a zámků dnes nabízí víc než jen prohlídku svých prostor, ale třeba i divadelní představení či alespoň kostýmované prohlídky.

Výhody: neomezený věk dětí, přijatelná cena, výlet za každého počasí, vzdělávací přínos

Nevýhody: v dnešní době již tato zábava není pro děti dostatečně lákavá a atraktivní, nenabízí jim zážitky

ZOO – Oblíbená aktivita pro menší děti. I zoologické zahrady dnes rozšířily nabídku služeb o různé vzdělávací programy, dětské koutky,atd.

Věková kategorie : MŠ a nižší stupně ZŠ

Výhody: přijatelná cena, vzdělávací přínos

Nevýhody: závislost na počasí

Interaktivní zábavné parky – Pokud dobře vyberete, můžete prožít školní výlet na místě, které spojuje zážitky a zábavu se vzdělávacími prvky i sportem.  V této kategorii si můžete vybrat z nepřeberného množství témat, stejně tak ale i zvolit park dle věku dětí, ceny, či pojistit se výběrem před nepřízní počasí.

 

Školní výlet v zážitkovém parku Fábula

Jedním z interaktivních zábavných parků je Pohádková říše Fábula v Kamenici nad Lipou. Nabízí kvalitní vzdělávací, zážitkové a divadelní programy pro děti mateřských škol i pro školáky prvního stupně. Program pro školní výlety láká pedagogy svojí pestrostí a důrazem kladeným na maximální interaktivitou. Další nespornou výhodou je fakt, že školní výlet, či školu v přírodě si zde užijete vždy, bez ohledu na možnou nepřízeň počasí. Část atrakcí je kryta pod střechou a část se odehrává venku pod širým nebem. Pokud se rozhodnete pro tento tip na školní výlet, čekají vás interaktivní divadelní programy, zážitková cesta sklepením s živými bytostmi z českých pohádek, zámecké bludiště, expozice obřích společenských her, království hlavolamů, tvořivé dílny, ale i mini ZOO a spousta zábavy na dětských hřištích.

 

Co sebou k Fábulovi?

Areál Pohádkové říše nepatří mezi obrovská zábavní centra, proto nemusíte mít strach z davů dětí, mezi kterými by se ty vaše ztrácely. Naopak vás čeká spíše rodinná atmosféra. Přesto však oplocený samostatný areál nabízí veškeré zázemí se službami, od restaurace, cukrárny a rychlého občerstvení, až po prodejnu suvenýrů. A vzhledem k tomu, že i pitný režim je pro děti zajištěn zdarma, na školní výlet jim stačí sbalit si pohodlné oblečení a pár penízků na zmrzku, či suvenýr.

Doufáme, že jsme vás při hledání odpovědi na otázku“ Kam na školní výlet“ inspirovali a přejeme vám šťastnou volbu a ať se vám výlet vydaří.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek