Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Pekelná inspekce aneb rakouští Krampus čerti v Kamenici nad Lipou

24 Červen, 2017

krampus

Když promluví peklo…

Svět pohádek je krásný, ale peklo k němu neodmyslitelně patří. Žijí v něm čertiska popletové, trochu špindíry, ale jinak celkem milá stvoření. Když ale zavítá na exkurzy do světa lidí samotná pekelná vláda, končí tu všechna sranda. I proto jsou dnes do parku Fábula zváni nejenom děti, ale i puberťáci a dospélí. Jejich hříchy přijede posoudit samotná vládkyně pekel Luciferda I. a její strašlivý a neúprosní Krampusáci.

O tom, že s čerty nejsou žerty vás přesvědčí  rakouští  čerti  Krampusáci a samotná vládkyně pekel Luciferda I.

opravený formát
img_0550

Poslední školní víkend předchází očekávanému dni, kdy je dětem uděleno vysvědčení hodnotící jejich výsledky ve škole a pokrok v jejich vzdělání. Je však třeba i podívat se na vlastnosti a chování lidí. Dobře víme, že některým školákům na nějaké té špatné známce moc nesejde a co teprve dospělci? Kdo zkontroluje rodiče? Proto právě dnes obdržíte vysvědčení z mravů lidských i nelidských od ředitelky samotného pekla. Luciferda I. bude celý den v říši Fábula ukládat zkoušky a úkoly návštěvníkům a pokusí se i získat vaši duši podpisem pekelného úpisu. Tak si před příjezdem zopakujte desatero, ať víte, v čem být ostražití a nenechte se zlákat.

 

Dopoledne vás pobaví čertovská pohádka a pak už se můžete těšit na průvod rakouských čertů v maskách Krampus. Bude to velkolepá podívaná. Krásné masky, oheň, kontaktní show zakončená možností focení s čerty i samotnou Luciferdou. Jistě všichni víte, jak Krampusáci vypadají, odkud ale přišly a jaká je jejich historie a význam?

čertice
čertice

Krampus

(v překladu něco neživého) je Alpské strašidlo které se objevuje především okolo Adventu. Je to starověká tradice, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do celého Rakouska a postupně i do okolních státu. V dobách inkvizice byla tato tradice zakázána dokonce pod hrozbou trestu smrti. Každá maska je ručně vyřezaná z lipového nebo borového dřeva a ručně malovaná. Má pravé rohy, ať už z beranů, muflonů, koz, či kamzíků a kožich šitý z pravé kůže horských koz nebo ovcí. Nechybí ani kravský zvon kolem pasu, jehož zvonění zahání zlé lidi a kravský ocas. Jejich význam je stejný, jako u našich českých pohádkových čertů, získávat duše hříšných lidí pro peklo, aby neušly spravedlivému trestu.

video

Samozřejmě po celý den bude probíhat stálý program zábavního parku Fábula. Nepřijdete tedy o pohádkové putování za pokladem ve sklepení plném živých bytostí, bludiště, hlavolamy, únikovku „Útěk ze žaláře“. Pobavit se můžete i v naší mini ZOO, v obřích společenských hrách, tvořivých dílnách,  v hernách a na dětských hřištích, či při střílení z kuše.

Těšte se na soutěž o nejkrásnější pekelnou masku. Přijďte v kostýmu čerta nebo čertice nebo si půjčte v naší půjčovně kostýmů slušivý čertovský obleček. Luciferda to jistě ocení a při zahájení odpoledního průvodu vyhlásí ty nejlepší. Odměna je samozřejmě nemine.

ikona

Program

9:30 – otvíráme zábavní park a veškeré atrakce

Po celý den královna Luciferda I.

11:30 – divadelní představení

15:00 – 16:00 – průvod čertů v maskách Krampus zakončený focením návštěvníků s čerty

18:00 – zavíráme zábavní park a veškeré atrakce

Změna programu vyhrazena.

cq9a1228
dsc_0137

 

 

Podrobnosti

Datum:
24 Červen, 2017

Místo konání

Pohádková říše Fábula
Masarykova 362
Kamenice nad Lipou, Vysočina / Jižní Čechy 394 70 Česká republika
+ Google Mapa

Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou

 Fábula není určen jenom dětem, ale i dospělým. Ať už jste novopečení rodiče nebo máte mezi svými blízkými puberťáky, či vnoučata, vy všichni se u Fábuly báječně pobavíte.  Myšlenkou parku Fábula je aktivní zábava pro celou rodinu. A tak právě stálé atrakce, ale i doprovodné programy a akce jsou navrženy tak, aby naplnily očekávání návštěvníků všech věkových kategorií. Kde jinde si budete moci osobně pohovořit s loupežníky, vodníky a krásnými bludičkami? Kde jinde se vaše mladší děti vyřádí v bludišti a jejich starší sourozenci si užijí únikovou hru, mezitím, co vy si pochutnáte na pečených žebrech v krčmě a odpočinete si u příjemné muziky? No přece u Fábuly. Kouzlo kulturních akcí pořádaných pohádkovou říší Fábula je také v tom, že se odehrávají v rodinném a komorním prostředí malebného pohádkového areálu. Tedy nikdy zde nebudete čekat v obřích frontách na občerstvení nebo u vstupu. Nic nemusíte rezervovat a o připravený program nepřijdete, ať prší nebo je horko. Pořadatele akcí vždy myslí na to, aby se návštěvníci cítili příjemně a proto za deště, zimy nebo horka připraví akci pro vás i vaše děti v chládku pod střechou. A pokud je tak akorát, užijete si akcí venku pod širým nebem.

Víte, že park Fábula vznikl v prostorách bývalého okresního soudu?  A že krčma U Loupežníka kdysi sloužila jako vycházkový dvůr pro vězně? I to, že úniková hra se odehrává v pravých vězeňských, zcela původních celách? Přijďte si užít akci, kterou jste si vybrali, věříme, že si z ní odnesete nezapomenutelné zážitky.

Odběr novinek