Na které akce pro děti se můžete těšit?

Pohádkové bytosti neustále něco nového vymýšlejí. A akce pro děti jsou jejich nejoblíbenějším tématem. Letos si nachystaly opravdu pestrý program. Bude se kouzlit, pořádat se budou módní přehlídky a jarmarky. Ze skrýší vylezou vodníci, skřítci, ale i bytosti u dětí nejoblíbenější – princové a princezny. Budeme hodovat a těšit se muzikou od kapel folkových, country, ale i pop-punkových. Svoji akci si najde prostě úplně každý. Programy určené dětem i dospělým vám nikdy nezkazí nepřízeň počasí. Jak jistě víte, Fábula pořádá akce jak venku, tak pod střechou. Díky těmto kulturním programům se stane váš rodinný výlet jedinečným zážitkem, kdy vám celodenní zábavu zajistí spousta atrakcí parku Fábula a k tomu všemu báječné kulturní akce.

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Pekelná inspekce aneb rakouští Krampus čerti v Kamenici nad Lipou

24 Červen, 2017

krampus

Když promluví peklo…

Svět pohádek je krásný, ale peklo k němu neodmyslitelně patří. Žijí v něm čertiska popletové, trochu špindíry, ale jinak celkem milá stvoření. Když ale zavítá na exkurzy do světa lidí samotná pekelná vláda, končí tu všechna sranda. I proto jsou dnes do parku Fábula zváni nejenom děti, ale i puberťáci a dospélí. Jejich hříchy přijede posoudit samotná vládkyně pekel Luciferda I. a její strašlivý a neúprosní Krampusáci.

O tom, že s čerty nejsou žerty vás přesvědčí  rakouští  čerti  Krampusáci a samotná vládkyně pekel Luciferda I.

opravený formát
img_0550

Poslední školní víkend předchází očekávanému dni, kdy je dětem uděleno vysvědčení hodnotící jejich výsledky ve škole a pokrok v jejich vzdělání. Je však třeba i podívat se na vlastnosti a chování lidí. Dobře víme, že některým školákům na nějaké té špatné známce moc nesejde a co teprve dospělci? Kdo zkontroluje rodiče? Proto právě dnes obdržíte vysvědčení z mravů lidských i nelidských od ředitelky samotného pekla. Luciferda I. bude celý den v říši Fábula ukládat zkoušky a úkoly návštěvníkům a pokusí se i získat vaši duši podpisem pekelného úpisu. Tak si před příjezdem zopakujte desatero, ať víte, v čem být ostražití a nenechte se zlákat.

 

Dopoledne vás pobaví čertovská pohádka a pak už se můžete těšit na průvod rakouských čertů v maskách Krampus. Bude to velkolepá podívaná. Krásné masky, oheň, kontaktní show zakončená možností focení s čerty i samotnou Luciferdou. Jistě všichni víte, jak Krampusáci vypadají, odkud ale přišly a jaká je jejich historie a význam?

čertice
čertice

Krampus

(v překladu něco neživého) je Alpské strašidlo které se objevuje především okolo Adventu. Je to starověká tradice, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do celého Rakouska a postupně i do okolních státu. V dobách inkvizice byla tato tradice zakázána dokonce pod hrozbou trestu smrti. Každá maska je ručně vyřezaná z lipového nebo borového dřeva a ručně malovaná. Má pravé rohy, ať už z beranů, muflonů, koz, či kamzíků a kožich šitý z pravé kůže horských koz nebo ovcí. Nechybí ani kravský zvon kolem pasu, jehož zvonění zahání zlé lidi a kravský ocas. Jejich význam je stejný, jako u našich českých pohádkových čertů, získávat duše hříšných lidí pro peklo, aby neušly spravedlivému trestu.

video

Samozřejmě po celý den bude probíhat stálý program zábavního parku Fábula. Nepřijdete tedy o pohádkové putování za pokladem ve sklepení plném živých bytostí, bludiště, hlavolamy, únikovku „Útěk ze žaláře“. Pobavit se můžete i v naší mini ZOO, v obřích společenských hrách, tvořivých dílnách,  v hernách a na dětských hřištích, či při střílení z kuše.

Těšte se na soutěž o nejkrásnější pekelnou masku. Přijďte v kostýmu čerta nebo čertice nebo si půjčte v naší půjčovně kostýmů slušivý čertovský obleček. Luciferda to jistě ocení a při zahájení odpoledního průvodu vyhlásí ty nejlepší. Odměna je samozřejmě nemine.

ikona

Program

9:30 – otvíráme zábavní park a veškeré atrakce

Po celý den královna Luciferda I.

11:30 – divadelní představení

15:00 – 16:00 – průvod čertů v maskách Krampus zakončený focením návštěvníků s čerty

18:00 – zavíráme zábavní park a veškeré atrakce

Změna programu vyhrazena.

cq9a1228
dsc_0137

 

 

Podrobnosti

Datum:
24 Červen, 2017

Místo konání

Pohádková říše Fábula
Masarykova 362
Kamenice nad Lipou, Vysočina / Jižní Čechy 394 70 Česká republika
+ Google Mapa

Zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipoou

Ptáte se, proč park pro děti pořádá festival minipivovarů, vepřové hody a podobné kulturní akce? Fábula není přece určen jenom dětem, ale i dospělým. Ať už jste novopečení rodiče nebo máte mezi svými blízkými puberťáky, či vnoučata, vy všichni se u Fábuly báječně pobavíte třeba právě na burčákobraní.  Myšlenkou parku Fábula je aktivní zábava pro celou rodinu. A tak právě stálé atrakce, ale i doprovodné programy a akce jsou navrženy tak, aby naplnily očekávání návštěvníků všech věkových kategorií. Kde jinde si budete moci osobně pohovořit s Pavlem Trávníčkem? Kde jinde se vaše mladší děti vyřádí v bludišti a jejich starší sourozenci si užijí únikovou hru, mezitím, co vy si pochutnáte na zabijačkových specialitách a odpočinete si u příjemné muziky? No přece u Fábuly. Kouzlo kulturních akcí pořádaných pohádkovou říší Fábula je také v tom, že se odehrávají v rodinném a komorním prostředí malebného pohádkového areálu. Tedy nikdy zde nebudete čekat v obřích frontách na občerstvení nebo u vstupu. Nic nemusíte rezervovat a o připravený program nepřijdete, ať prší nebo je horko. Pořadatele akcí vždy myslí na to, aby se návštěvníci cítili příjemně a proto za deště, zimy nebo horka připraví akci pro vás i vaše děti v chládku pod střechou. A pokud je tak akorát, užijete si akcí venku pod širým nebem.

Víte, že park Fábula vznikl v prostorách bývalého okresního soudu?  A že krčma U Loupežníka kdysi sloužila jako vycházkový dvůr pro vězně? I to, že úniková hra se odehrává v pravých vězeňských, zcela původních celách? Přijďte si užít akci, kterou jste si vybrali, věříme, že si z ní odnesete nezapomenutelné zážitky.

Odběr novinek