kam s dětmi tento víkend

Kam na výlet s dětmi

Kam s dětmi na výlet

Pohádková říše Fábula je ideálním místem pro výlet s dětmi za každého počasí.  Zábavní centrum se skládá z dvoupatrové budovy bývalého Okresního soudu a sklárny firmy Český křišťál a sídlí v malém jihočeském městečku Kamenice nad Lipou. Kolem je k dispozici několik různých ubytovacích zařízení. Známou úzkokolejnou tratí se potom můžete vypravit do Jindřichova Hradce, kde vás čeká možná prohlídka renesančních prostor Adamova stavení nebo středověkého hradu s černou kuchyní. Pokud to ovšem stihnete. Pohádková říše Fábula je totiž tip pro výlet s dětmi na celý den. Autoři projektu navíc velmi originálním způsobem proměnili bývalý dvůr pro vězně na dobově laděnou hospodu loupežníka Bambitky. Zachovali neomítnuté cihlové zdi dvora a interiér vybavili lavicemi a stoly z masivu. Horní patro nabízí další posezení, kde se vedle loupežnického pokladu může konat váš oběd nebo večeře. Žebra nebo marinovaná kuřecí křídla podávaná Bambitkou na dřevěných servírovacích kolech a chlebem pro vás budou přímo pohádkovým zážitkem.

Tipy na výlet s dětmi

Opuštěná budova kamenického Okresního soudu má tak už 4 roky pohádkové využití. A jistě to ocení celá rodina, což potvrzují mnohé zápisy v knize návštěv. Rodinné výlety sem vedou návštěvníky z celé České republiky a dokonce i z Mexika. Základem celé říše je přebudovaný suterén budovy na kouzelnou pohádkovou cestu s pohádkovými bytostmi. Návštěvníci tak potkávají kašpárka, princeznu, vodníka, ježibabu nebo čerta. Ten je ale velice moderní. Dokáže vám to svojí rockovou verzí písničky Skákal pes. Zaslechl totiž, jak si sousedka ježibaba prozpěvuje a písničku pojal novým, originálním způsobem a svoje obří kopyto používá jako bicí.  V prvním patře jsou umístěné tvořivé dílny. Tam si můžete vyrobit dárky pro sebe nebo nejbližší od svíčky, malované skleničky, trička, po svůj květináč a náhrdelník. Dále cukrárna s hernou, místnost s hlavolamy, nově sál pro divadlo a venkovní bludiště s hradem. Vedle sousedící zvěřinec s kozami, prasátky, ovečkami a králíky potvrzuje dobrý tip na váš výlet s dětmi.

Výlety s dětmi Jižní Čechy

Pokud vyhradíte při vašem výletu s dětmi do Jižních Čech pohádkové říši skřítka Fábuly celý den, budete určitě všichni spokojeni. Fábula na celé léto nově připravil na každý prázdninový týden kulturní tematicky laděné akce. Jedním z vrcholů sezony bude červencová návštěva princezny Jasněnky, herečky Michaely Kuklové. Ta slavnostně vyhlásí soutěž o nejlepšího prince a princeznu. A nyní čtěte dobře, milí pohádkový nadšenci. Jako patrona říše se letos podařilo získat dalšího výborného herce Josefa Dvořáka. Celý týden bude tedy věnovaný filmovým pohádkovým bytostem za doprovodu princezny Arabely. Na své si přijdou i milovníci čokolády,kouzel, strašidel a pamatováno bude i na oslavy narozenin Karla IV. dobrodružnou cestou s úkoly a velkolepou bitvou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odběr novinek